Adana Güney Haber

KÜÇÜKCAN: “BÜYÜMEYE VE DEĞER YARATMAYA ODAKLANACAĞIZ”

KÜÇÜKCAN: “BÜYÜMEYE VE DEĞER YARATMAYA ODAKLANACAĞIZ”
145 views
02 Kasım 2021 - 23:15

Türkiye’de 1984 yılından beri faaliyet gösteren Danone Türkiye, tüm iş birimlerini tek çatı altında topladı. Bu yapılanmayla birlikte Danone Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Cem Küçükcan oldu. İki binden fazla Danone çalışanı ile birlikte topluma gıda yoluyla sağlık ulaştırmayı hedeflediklerini söyleyen Küçükcan, “Kaynaklarımızı verimli ve etkin kullanacağımız bu yapı sayesinde büyümeye ve değer yaratmaya odaklanacağız” dedi.

(HABER MERKEZİ)-Yüz yılı aşkın süredir tüketicileri sağlıklı ve lezzetli ürünlerle buluşturmayı amaçlayan dünyanın önde gelen gıda ve içecek şirketlerinden Danone’nin yereli güçlendirmek ve sinerji yaratmak üzere hayata geçirdiği yeni organizasyon modeli Local First (Önce Yerel) modeli Türkiye’de de uygulanmaya başladı. Yeni yapılanmayla birlikte sütlü ürünler, su ve uzman beslenme ürünleri olmak üzere tüm iş kolları Danone Türkiye çatısı altında bir araya getirilirken, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine ise 2010 yılından bu yana Danone’de üst düzey yöneticilik yapan Cem Küçükcan atandı. Aynı zamanda Danone Türkiye Genel Müdürlüğü görevini de üstlenen Küçükcan, son olarak Danone Uzman Beslenme Ürünleri Türkiye, Orta Doğu ve Dış Pazarlardan Sorumlu Başkan unvanıyla çalışmalarını İngiltere’de sürdürüyordu.

Danone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Cem Küçükcan, Türkiye’de sekiz fabrikada üretim yaptıklarını ve iki binden fazla Danone çalışanı ile birlikte topluma gıda yoluyla sağlık ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. İş birimlerini bir araya getiren yeni model ile faaliyet gösterdikleri farklı kategorilerde ortak bir sinerji yaratacaklarını belirten Küçükcan, “Tüm iş birimlerimizin Danone Türkiye çatısı altında toplanmasıyla daha yalın bir organizasyon yapısına geçiyoruz. Kaynaklarımızı daha verimli ve etkin kullanacağımız bu yapı sayesinde büyümeye ve değer yaratmaya odaklanacağız. Danone Türkiye’nin ülkemizdeki büyümesini hızlandırırken yatırımlarımızı artırarak sürdürmeyi ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermeyi hedefliyoruz” dedi.

“TOPLUM İÇİN DEĞER YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Cem Küçükcan, 120’yi aşkın ülkede faaliyet gösteren Danone’nin sürdürülebilirlik odağına dikkat çekerek, “Covid-19 pandemisi ile birlikte sağlık ile gıda arasında kurulan ilişki yeniden şekillenirken, sağlıklı ve sürdürülebilir ürünlerin önemi daha da ön plana çıktı. İnsan sağlığı ile gezegen sağlığının birbirine bağlı olduğundan hareketle sorumluluklarımızın yalnızca fabrika kapılarıyla sınırlı olmadığını biliyor; ürünümüzle insanımızla doğamızla iyinin peşinde koşuyoruz. Yeni yapımız sayesinde ‘Tek Gezegen. Tek Sağlık’ vizyonumuzu daha bütünleşik bir anlayışla ele alarak toplumumuz için değer yaratmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“DEĞİŞİM SÜRECİNİN PARÇASI OLMAKTAN HEYECAN DUYUYORUM”

Danone Türkiye’deki yeni görevini de değerlendiren Küçükcan, sözlerini şöyle tamamladı; “Son yedi yılı yurt dışında global roller olmak üzere, 11 yıldır Danone bünyesinde birbirinden farklı üst düzey yöneticilik rolleri üstlendim. Bu süreç içerisinde farklı ülkeler, farklı kültürler ve farklı pazar dinamiklerini deneyimleme fırsatım oldu. Bugün Danone’nin içinden geçtiği küresel değişim sürecinde Danone Türkiye’deki ekip arkadaşlarımla birlikte bunun bir parçası olmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve heyecan duyuyorum.”  

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu