logo

23 Aralık 2017

Menevşe:  Özel sektöre daha fazla kaynak yaratılması gerekiyor

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Vakıfbank’tan özellikle KOBİ’lerin ihracata yönelmesi için daha fazla destek beklediklerini söyledi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Vakıfbank’tan özellikle KOBİ’lerin ihracata yönelmesi için daha fazla destek beklediklerini söyledi.

Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alptekin, Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan ve Vakıfbank Adana Bölge Müdürü Akgün Koç, ATO Başkanı Atila Menevşe’yi ziyaret ederek bölge ekonomisinin gelişimine ilişkin görüş alış verişinde bulundular. Vakıfbank’ın diğer bankalara göre daha farklı bir sosyal duruşu olduğunu bildiren Atila Menevşe, “Adana’nın her köşesinde Vakıfbank’ın kent kültürüne kazandırdığı eserler görmek mümkün. Bu duruşundan dolayı Vakıfbank’a teşekkür ediyorum” dedi.

Adana’nın, Türkiye’de sanayileşen ilk kent olma özelliği bulunduğuna işaret eden Menevşe, “Adana Ticaret Odası’nın yaklaşık 28 bin üyesi var. Amacımız, Adana’nın güçlü ekonomik yapısını daha üst seviyeye çıkartmaktır. Oda olarak sürekli, üyelerimizin ihracata yönelmesi, katma değer üretmesi için çaba gösteriyoruz. Ancak bu noktada özellikle üyelerimiz finansmana erişim konusunda sıkıntılar yaşıyor. Vakıfbank’ın, bu anlamda kentimizde kullandırdığı kaynağı artırmasını istiyoruz” diye konuştu.

Vakıfbank Heyeti adına konuşan Genel Müdür Mehmet Emin Özcan da, Kredi Garanti Fonu aracılığıyla kullandırılan kredilerden Adana’nın bölgede en fazla payı aldığını ifade ederek, “Elbette ki bu kaynak yeterli olmayabilir. Özellikle ihracat konusunda firmaların birbirleriyle rekabet etmesi yerine, Japon modelinde olduğu gibi, yeni bir çatı altında birleşmeleri gerektiğini düşünüyorum. Vakıfbank olarak, bölgeye 8 milyar TL kredi sağladık. Bununla birlikte kaynaklarımızı gözden geçirerek kredi artırımı isteğinizi en kısa sürede değerlendireceğiz. Çünkü Çukurova hem bizim, hem de Türkiye için çok önemli bir bölge” görüşlerini dile getirdi.

Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alptekin ise “Genel Müdürüm ve Bölge Müdürümüz, Adana’ya sağlanan kredi olanaklarımızın daha da artırılması için gerekli çalışmayı en kısa sürede yapacaklarından kuşkunuz olmasın. Sizlerle her an yakın temas ve işbirliği halinde olmaya özen gösteriyoruz. Hepimizin ortak amacı ülkemizin kalkınmasıdır” dedi.

Görüşmenin sonunda, Vakıfbank Heyeti ile ATO Başkanı Menevşe tarafından ziyaretin anısına karşılıklı plaket sunumunda bulunuldu.

 

 

Share
355 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.