logo

04 Ekim 2019

ÖZGECAN ASLAN İÇİN SALONA

Tarsus’ta üç yıl önce okuduğu Üniversite’den evine giderken 19 yaşında hunharca katledilen Özgecan Aslan’ı unutmamak ve Kadına Şiddete Farkındalık yaratmak için düzenlenen Özgecan Aslan Basketbol Turnuvası’nın 4’ncüsü bugün Adana’da başlayacak.  

(HABER MERKEZİ)- Tarsus’ta üç yıl önce okuduğu Üniversite’den evine giderken 19 yaşında hunharca katledilen Özgecan Aslan’ı unutmamak ve Kadına Şiddete Farkındalık yaratmak için düzenlenen Özgecan Aslan Basketbol Turnuvası’nın 4’ncüsü bugün Adana’da başlayacak.  

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek turnuvaya, Adana Basketbol Kulübü, Gelecek Koleji Çukurova Basketbol, Hatay Büyükşehir Belediyespor ve Elazığ İl Özel İdare Kadın Basketbol Süper Lig Kulüpleri katılacak.

Atatürk Spor Salonunda saat 15.30’da açılış töreni olacak. Yapılacak konuşmaların ardından saat 16.400’da ki Adana Basketbol-Çukurova Basketbol maçının başlama atışını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın eşi Nuray Karalar yapacak. İkinci müsabaka ise saat 18.00’de Hatay Büyükşehir Belediyespor-Elazığ İl Özel İdare arasında oynanacak.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Basın Daire Başkanı İsmail Güneş ile Basketbol İl Temsilcisi Abdullah Kutlu, Özgecan Aslan ve Kadına Yönelik Şiddet konusunda duyarlı olmak için vatandaşları salona davet ettiler.

Adana Basketbol Kulübü Başkanı Mehmet Işıkay ise, “Özgecan Aslan Turnuvasına bu yıl Adana olarak bizim ev sahipliği yapmamız çok anlamlı ve gurur verici. Adanalı duyarlı hemşerilerimiz salonu doldurmalı” diye konuştu.  

Share
707 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.