Adana Güney Haber

Patates fiyatları şaşırttı

Patates fiyatları şaşırttı
244 views
23 Aralık 2021 - 16:01

Son zamanlarda artan patates fiyatları vatandaşların hem elini hem de cebini yakmaya başladı. Pazarlarda ve manavlarda 5 lira ile 6 lira arasında satılan patates, fiyatının yüksekliği ile alım gücünü zorlamaya başladı.

(HABER MERKEZİ)-Son zamanlarda artan patates fiyatları vatandaşların hem elini hem de cebini yakmaya başladı. Pazarlarda ve manavlarda 5 lira ile 6 lira arasında satılan patates, fiyatının yüksekliği ile alım gücünü zorlamaya başladı.

Özellikle dar gelirlinin vazgeçilmezi arasında yer alan patates in kilo fiyatı son günlerde tırmanışa geçti. Kısa süre öncesine kadar market ve pazarlarda 1.5 – 2 TL arasından satılan patatesin kilosu 5-6 liraya çıktı. Pazar alışverişlerinde en çok alınan ürün arasında olan patates, fiyatının bu şekilde artması ile birlikte vatandaşların da alım gücünü zorlamaya başladı.

Patates fiyatlarının son günlerde ciddi manada arttığını belirten Pazarcı esnafı İbrahim Doğan; “Patates, kısa süre öncesine kadar uygun fiyatlardan satılıyordu. Yani 2 liraya patates alabiliyordu vatandaş. Ancak geldiğimiz noktada şuanda patatesi 5 liradan satmaya başladık. Meyve sebze hallerinde de bizlere pahalı verildiği için bizler de bu fiyatlardan satıyoruz. Patates pazara gelen vatandaşın en çok tercihi ettiği ürün oluyor. Ağır olduğu için kiloya da çok fazla giriyor. İnşallah fiyatlar normal satış seviyelerine düşer.” Diye konuştu.

Patatesin fiyatının artmasına rağmen şuanlık soğanın fiyatında artış olmadığına dikkati çeken Doğan; “Birkaç sene evvel yine böyle patates fiyatlarında ciddi artışlar meydana gelmişti. Hatta vatandaşlar patates alımlarını bile durdurmaya kalkmıştı. O zamanlarda patates fiyatının artışını soğan fiyatları takip etmişti. Ancak şuanda patatesin fiyatı artarken aksi istikamette soğanın fiyatı ise düşüyor. Pazarlarda şuanda 1 liraya soğan alınabiliyor. Soğan fiyatlarının bu şekilde uygun seyretmesini ve patates fiyatlarının makul seviyelerine dönmesini bizler de tüketiciler kadar bekliyor ve istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu