Adana Güney Haber

Sarımsak ucuzladı

Sarımsak ucuzladı
97 views
04 Haziran 2021 - 0:31

Sarımsak fiyatlarında ucuzluk devam ediyor. Bu sene sarımsak ekiminin ve veriminin fazla olmasından dolayı sarımsağın fiyatı bu yıl dibe vurdu. Kilosu 10 TL’ye kadar düşen sarımsak, bu kez de fiyatı en fazla ucuzlayan ürün oldu.

(HABER MERKEZİ)-Sarımsak fiyatlarında ucuzluk devam ediyor. Bu sene sarımsak ekiminin ve veriminin fazla olmasından dolayı sarımsağın fiyatı bu yıl dibe vurdu. Kilosu 10 TL’ye kadar düşen sarımsak, bu kez de fiyatı en fazla ucuzlayan ürün oldu.

Son yıllarda fiyatı giderek artan sarımsak dar gelirli insanların bütçesini zorluyordu. Zaman zaman kilosu 55 TL’yi aşan sarımsağı insanlar gram gram alarak tüketmeye başlamıştı. Sarımsaktaki yüksek fiyat bu yıl yerini büyük bir ucuzlamaya bıraktı.

Son yıllarda üreticisinin yüzünü güldüren sarımsak, vatandaşın da yüzünü güldürüyor. Sarımsakta yapılan hasat ile birlikte fiyat ucuzlaması başlarken, sezon sonuna doğru fiyatlardaki düşüş devam ediyor. Son olarak perakende satış fiyatı 10 TL’ye kadar düşen sarımsak, bu yıl fiyatı ucuzlayan ürünlerin başında geliyor.

Ekimin ve verimin bol olmasıyla birlikte yeni piyasaya çıkan ürünlerin etkisiyle fiyatların düştüğünü kaydeden sarımsak üreticisi Muhittin Kasım; “Sarımsak hasadı çoğu yerde devam etse de hasadın sonuna geldik diyebiliriz. Bu yıl sarımsaktaki verim ve kalite öteki yıllara göre daha fazla. Hasatla birlikte piyasaya bol miktarda yeni ürün sokuldu. Elde kalan ürünler de hasatla birlikte ucuza satılmaya başlandı. Şuanda mahalle aralarında gezen satıcılarda bile sarımsağın kilosu 10 lira ile 15 lira arasında satılıyor.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin