Adana Güney Haber

Sümer: 50 kişilik iş ilanına 10 bin kişi başvuruyor

Sümer: 50 kişilik iş ilanına 10 bin kişi başvuruyor
422 views
15 Mart 2021 - 2:13

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, açıklanan yeni ekonomi programı sonrasında ekonomideki kötü gidişata ve Adana’daki işsizlik artışı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Orhan Sümer, “Ekonomi kötü gidiyorsa sebebi bellidir. İktidar” dedi.

(HABER MERKEZİ)-CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, açıklanan yeni ekonomi programı sonrasında ekonomideki kötü gidişata ve Adana’daki işsizlik artışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Orhan Sümer, “Ekonomi kötü gidiyorsa sebebi bellidir. İktidar” dedi.

Orhan Sümer,” Ülke ekonomik anlamda çok kötü bir dönem yaşıyor, atılan adımlar doğru değil dediğimizde “Dünya bizi kıskanıyor” açıklamaları yapılıyordu. Ekonomi öyle içinden çıkılmaz bir hal aldı ki artık sokakta kiminle karşılaşsanız evine temel gıda ürünlerini alamadığını anlatıyor. Milleti açılıkla mücadele eder hale getiren bir anlayış var. Şimdi yeni ekonomi politikaları belirliyoruz açıklamaları artık vatandaşa gerçekçi gelmiyor. Ülkeyi bu duruma getiren anlayış, sorumluluğu üzerine almalıdır” dedi.

Orhan Sümer, “Artık işsizlik öyle bir raddeye geldi ki vatandaşlarımız iş olsun da ne olursa olsun diyorlar. Adana’da Adalet Bakanlığının açtığı 51 kişilik temizlik personeli ilanına tam 9 Bin 598 kişinin başvurduğu ortaya çıktı. Başvurulardan bine yakını lisans ve yüksek lisans mezunu. Bu durum ortaya koyuyor ki ülkede büyük bir kriz var. Bu kriz aynı sistemle devam edilirse çözülebilecek değil daha da kötüleşeceğini açıkça göstermektedir.” Dedi.

Orhan Sümer, “Artık ülkemiz bırakın yatırım çekmeyi, yabancı yatırımcıların zarar ederek yatırımlarını ülkemizden çıkardığı bir duruma geldi. İşsizlik had safhaya çıktı. Enflasyon mücadele edilebilir çizgiyi çoktan geçti. Reform yapıyoruz diyerek faizleri arttırarak ekonomi düzelmeyecektir. Halka yansıyacak, vatandaşa nefes aldıracak en iyi reform iktidarın değişmesidir.” Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin