Adana Güney Haber

TÜRKONFED: SAĞDUYU VE GERÇEKLERDEN UZAK AÇIKLAMA KABUL EDİLEMEZ

TÜRKONFED: SAĞDUYU VE GERÇEKLERDEN UZAK AÇIKLAMA KABUL EDİLEMEZ
82 views
27 Nisan 2021 - 2:43

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), ABD Başkanı Biden’ın, 1915 Olayları ile ilgili ifadeleri hakkında bir basın açıklaması yaptı. Biden’ın sözlerinin sağduyu ve gerçeklerden uzak olduğunu ve kabul edilemeyeceği vurgulandı.

(HABER MERKEZİ)- Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), ABD Başkanı Biden’ın, 1915 Olayları ile ilgili ifadeleri hakkında bir basın açıklaması yaptı. Biden’ın sözlerinin sağduyu ve gerçeklerden uzak olduğunu ve kabul edilemeyeceği vurgulandı. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“106 yıl önce Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde gerçekleşen, Osmanlı-Ermeni yurttaşlarımızın maruz kaldığı ve ciddi boyutta can kaybına yol açan tehcir olayları nedeniyle derin üzüntü duyuyoruz.

Birinci Dünya Savaşı sırasında ve aynı dönemde, 1913-1914 Balkan Savaşları ile başlayan, 1915 Çanakkale Savaşı, 1916-1918 Kafkasya ve Orta Doğu cephelerindeki savaşlarla devam eden, kitlesel can kayıplarıyla sonuçlanan felaketlere hedef olan Osmanlı-Türk yurttaşlarımızın hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

Bu korkunç olaylardan, şüphesiz, ilmen, aklen ve vicdanen Türkiye Cumhuriyeti sorumlu tutulamaz. Bundan 106 yıl önce cereyan etmiş ve şimdiki nesillerin hafıza kuşağı içerisinde yer almayan bu dramatik olaylarla ilgili ABD Başkan Biden’ın açıklamaları, mevcut hassas konjonktürde, iki ülke arasındaki ilişkilerin düzelmesine katkıda bulunmayacak, aksine zorlaştıracaktır.

ABD Başkanı’nın sözleri sadece talihsiz değil aynı zamanda tarihi olayların ikili ilişkilerde yaşanan sorunlar karşısında siyasallaştığının göstergesidir. Sağduyu ve gerçeklerden uzak açıklama kabul edilemez.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin