hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

UYGULAMALI İLK VE TEK TARIM FUARI KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

Son Güncelleme :

19 Nisan 2016 - 22:54

/ 454 views kez okundu.
UYGULAMALI İLK VE TEK TARIM FUARI KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

TÜRKİYE’NİN UYGULAMALI İLK VE TEK TARIM FUARI KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI 

Elka Fuarcılık tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek ‘uygulamalı tarım fuarı’ olma özelliği taşıyan 2. Çukurova Tarım Fuarı, 20-24 Nisan tarihlerinde Çukobirlik Fuar Alanı’nda ziyaretçilere kapılarını bugün açtı.
ADANA (GÜNEY HABER) – Elka Fuarcılık tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek ‘uygulamalı tarım fuarı’ olma özelliği taşıyan 2. Çukurova Tarım Fuarı, 20-24 Nisan tarihlerinde Çukobirlik Fuar Alanı’nda ziyaretçilere kapılarını bugün açtı.
Çiftçilerin alacağı ürünleri test etme şansı yakalaması nedeniyle Türkiye’nin ilk uygulamalı fuarı olma özelliği taşıyan 2. Çukurova Tarım Fuarı’nı gerçekleştiren Elka Fuarcılık Genel Müdürü Bülent Yamaç, dünyanın en büyük üç entegre tesislerinden biri olan Çukobirlik Entegre Tesisleri’ni ekonomiye tekrar kazandırmanın verdiği mutluluğu dile getirdi. Yamaç, fuarcılık çalışmaları hakkında şu bilgileri aktardı:
“Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz, 13 ülkeden 215 katılımcı ve 22 bin 500 profesyonel ziyaretçisi ile Türkiye’nin ilk ve tek kapalı sergi ve uygulamalı tarım fuarı olan Çukurova Tarım Fuarı’nda traktörler, tarla ekipmanları, sera sistemleri, tohum, gübre, ilaç, fide, fidan, sulama sistemleri, iş makineleri, ticari araçlar ve tarımın her alanından katılımcı firmalar yer almakta ve fuarımızı 40 ilden çiftçimiz ziyaret etmektedir. Bu yıl 18 farklı ülkeden 245 firma ve temsilciliğin katılımı ile açılışını yaptığımız  fuarımız 22 bin metrekare kapalı alanın yanı sıra 5 bin metrekare açık alan ve 50 dönüm uygulama tarlası ile Türkiye’de ilk ve tek uygulamalı fuar olma özelliğini korumaktadır. Firmalar, kapalı alanımızda çiftçilerimizi ağırlayıp ürünlerini anlatırken aynı zamanda ürünlerinin tüm özelliklerini uygulama tarlamızda kendilerine ayrılan özel alanda, traktör test sürüşleri, ürün ekimi, zirai uygulamalar ve benzeri her türlü denemeler ile gösterebilmektedirler.”
Adana-Mersin karayolundaki Çukobirlik Fuar Alanı’nda 20-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar bugün itibariyle, 9.30-19.00 saatleri arasında ziyaretçilere kapıları açık olacak.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER