Adana Güney Haber

“Adana- Finlandiya Ticari İlişkileri ve Yatırım İşbirlikleri Geliştirilmeli”

“Adana- Finlandiya Ticari İlişkileri ve Yatırım İşbirlikleri Geliştirilmeli”
64 views
05 Haziran 2014 - 0:06

Adana’ya gelen Finlandiya’nın Ankara Büyükelçisi Nina Vaskunlahti:

“Adana- Finlandiya Ticari İlişkileri ve Yatırım İşbirlikleri Geliştirilmeli”


AW108648
Finlandiya’nın Ankara Büyükelçisi Nina Vaskunlahti, Sunar Grup firmasının Kojenerasyon Tesisi’nin açılışı için geldiği Adana’da, iki ülke arasındaki iş imkanlarının tanıtıldığı toplantıda sanayicilerle buluştu.

ADANA (GÜNEY HABER) – Finlandiya’nın Ankara Büyükelçisi Nina Vaskunlahti, Sunar Grup firmasının Kojenerasyon Tesisi’nin açılışı için geldiği Adana’da, iki ülke arasındaki iş imkanlarının tanıtıldığı toplantıda sanayicilerle buluştu.
Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Finlandiya’nın Adana Fahri Konsolosu Hüseyin Nuri Çomu ve Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç’ın da katıldığı toplantıda, Türkiye ile Finlandiya arasında ticari ilişkilerin başladığı Dostluk Anlaşmasının 90. yılının kutlandığına dikkat çekilerek, Adana ile Finlandiya arasında ticari ilişkilerin ve yatırım işbirliklerinin geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.
Büyükelçi Nina Vaskunlahti’yi Adana Sanayi Odası’nda ağırlamaktan ve sanayicilerle buluşmasını sağlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, Finlandiya’nın, Kuzey Avrupa ülkeleri ve Rusya pazarına girmek isteyen Adana sanayicileri açısından ayrıcalıklı ve önemli bir ülke olduğunu belirtti.
Her iki ülkenin ekonomik ürünlerinin birbirini tamamlar nitelikte olduğunu, bunun da ticari anlamda uygun zemin oluşturduğunu bildiren Kıvanç, “Finlandiya ile coğrafi uzaklık, ihracatımızı gelişmesine engel gibi görünse de bugün uzak diye bir kavramın olmadığını hepimiz biliyoruz. Sanayici olarak bizler, diplomatlar kadar, her iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmekle yükümlüyüz” dedi.
Finlandiya Büyükelçisi Nina Vaskunlahti, Adana ile işbirliğini imkanlarını yerinde görmek ve görüş alışverişinde bulunmayı amaçladığını belirterek, Adana’nın ticari ilişkiler ve yatırım işbirlikleri açısından çok önemli, dikkat çekici ve cazip bölge olduğunu söyledi.
Adana’da üretimin batı bölgelerine oranla daha ucuz maliyetli gerçekleştiğini, bunun da özellikle yatırımlar için büyük avantaj sağladığını vurgulayan Büyükelçi Vaskunlahti, önümüzdeki süreçte ilişkilerin ve işbirliğinin geliştirilmesini arzuladıklarını ifade etti. Vaskunlahti, “Bugün açılışını yapacağımız Sunar Grup Kojenerasyon Tesisi de Adana-Finlandiya işbirliğinin güzel bir örneğidir” diye konuştu.
Adana Sanayi Odası’ndaki toplantıya, Finlandiya Büyükelçiliği’nden Ticaret Ataşesi Mika Mickelsson ve Ticaret Müşaviri Şamil Yavan, Adana Sanayi Odası’ndan Meclis Başkan Yardımcısı İsrafil Uçurum, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fırat Karalı, Sayman Üye İmam Gazali Hıradağı, Yönetim Kurulu üyeleri Yavuz Tezcan, Ahmet Özkök, Salih Sütcü, İsa Tuzcu, Ahmet Güldiker ve Süleyman Baş, Genel Sekreter GaziYılmaz, Adana Organize Sanayi Bölgesi Genel Sekreteri Mustafa Keskin ile çok sayıda sanayici katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin