Adana Güney Haber

Adana’da Araç Bağlama Uygulaması Durduruldu

Adana’da Araç Bağlama Uygulaması Durduruldu
65 views
14 Mayıs 2014 - 23:09

OZGUMUS (2)

 

CHP Adana Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, Adana’da İntelli firması tarafından borcu olan araç sahiplerine uygulanan araç bağlama uygulamasının durdurulduğunu bildirdi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, Adana’da İntelli firması tarafından borcu olan araç sahiplerine uygulanan araç bağlama uygulamasının durdurulduğunu bildirdi.
Özgümüş, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz aylarda İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya bir soru önergesi vererek, İntelli firmasının b 20 TL ve üzeri borcu olduğu iddia edilen araç sahiplerinin araçlarının tekerlerine kelepçe takılarak alıkoyulduğunu bildirdiğini ve bu uygulamanın hangi hukuki dayanağa göre yapıldığını sorduğunu hatırlattı.
13 Mayıs 2014 tarihinde Bakan Efkan Ala’nın imzasıyla gelen cevaba göre, İntelli firması tarafından borcu olan araç sahiplerine uygulanan cezaların, Adana Büyükşehir Belediyesi iktisadi teşekkülü olan Yeni Adana İmar İnş. Tic A.Ş. tarafından durdurulduğunun belirtildiğini belirten Özgümüş, “Verdiğimiz soru önergesiyle, Yeni Adana İmar İnşaat Şirketi tarafından gerçekleştirilen ihaleyi alan özel bir firmanın borcu olan araç sahiplerine uyguladığı hukuka aykırı cezai uygulamayı ve Sayın Bakan’ın bu uygulamadan haberi olup olmadığını sorduk. Bugün aldığımız cevapta vatandaşın haklı olarak tepki gösterdiği ve hiçbir hukuki dayanağı olmayan bu uygulamaya son verildiği tarafımıza bildirildi. Böylece hukuksuz ve yanlış bir uygulamadan dönülmüş oldu” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -