logo

Adana’da çırçır fabrikasında yangın 

Adana’da bir çırçır fabrikasında yangın çıktı. Çırçır fabrikasında çıkan yangına müdahale eden 10 işçi dumandan etkilendi. Yangının yayılma tehlikesi üzerine çevredeki çiftçiler ürünlerini hasat etmeye başladı

ADANA (İHA) – Adana’da bir çırçır fabrikasında yangın çıktı. Alınan bilgiye göre, merkez Yüreğir ilçesi, Solaklı Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir çırçır fabrikasında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Fabrika çalışanlarının müdahale ettiği yangın kısa sürede büyüdü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek söndürme çalışmalarına başladı. ASKİ ekipleri de itfaiye ekiplerine tanklarla su takviyesi yapıyor. 

FABRİKA YANGININDA 10 İŞÇİ DUMANDAN ETKİLENDİ
Çırçır fabrikasında çıkan yangına müdahale eden 10 işçi dumandan etkilendi. Fabrika etrafında arazisi olan çiftçiler ise soya ürünlerini hasat etmeye başladı.
Merkez Yüreğir ilçesi Solaklı Mahallesi, Adana-Karataş yolu üzerindeki fabrikada çıkan yangına müdahale ederken dumandan etkilenen 10 işçi çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay yerine gelen ambulansta işçilere ilk müdahale ve oksijen takviyesi yapıldı.
Adana Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri, duvarları yıkarak büyüyen yangına müdahale ediyor. ASKİ ekiplerinin su tanklarıyla su takviyesi yaptığı yangında söndürme çalışmaları devam ediyor. Fabrika etrafındaki arazilerde ürünü ekili olan çiftçiler ise yangının sıçraması ihtimali üzerine ürünlerini hasat etmeye başladı.
Yaralanan işçilere olay yerinde müdahale edilirken, fabrikadan çıkan dumanlar kentin birçok noktasından

Share
245 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.