logo

Adanalı KOBİ’ler geleceğe hazırlanıyor

TÜRKONFED, UNDP ve Visa, Türkiye ekonomisinin omurgasını oluşturan, yerel kalkınma ve küresel rekabetçiliğin kilit aktörleri KOBİ’lerin, mevcut kapasitelerini artırmak ve yaşam döngülerini sürdürülebilir kılmak amacıyla “İşimi Yönetebiliyorum” projesini hayata geçiriyor. Proje kapsamında, KOBİ’lerin desteklenmesi için İstanbul, Adana, Konya, Denizli, Bursa ve Mardin’de eğitimler düzenlenecek. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilecek eğitimlerin ilki, TÜRKONFED üyesi federasyonlarından Çukurova SİFED ev sahipliğinde, 19 Nisan 2019 Cuma günü (bugün) saat 13.30’da Adana HiltonSA Oteli’nde gerçekleşecek.

ADANA  (GÜNEY HABER)- TÜRKONFED, UNDP ve Visa, Türkiye ekonomisinin omurgasını oluşturan, yerel kalkınma ve küresel rekabetçiliğin kilit aktörleri KOBİ’lerin, mevcut kapasitelerini artırmak ve yaşam döngülerini sürdürülebilir kılmak amacıyla “İşimi Yönetebiliyorum” projesini hayata geçiriyor. Proje kapsamında, KOBİ’lerin desteklenmesi için İstanbul, Adana, Konya, Denizli, Bursa ve Mardin’de eğitimler düzenlenecek. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilecek eğitimlerin ilki, TÜRKONFED üyesi federasyonlarından Çukurova SİFED ev sahipliğinde, 19 Nisan 2019 Cuma günü saat 13.30’da Adana HiltonSA Oteli’nde gerçekleşecek.
“İşimi Yönetebiliyorum” projesinin ilk eğitimi, 19 Nisan 2019 tarihinde saat 13.30’da Adana’da TÜRKONFED Başkan Yardımcısı & Çukurova SİFED Başkanı Süleyman Sönmez açılış konuşmaları ile başlayacak. Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gökhan Özertan’ın proje hedeflerini aktaracağı eğitimde KOBİ’ler, temel muhasebe, mali tablolar, yenilikçi işmodelleri, e-ticaretile yeni iş modelleri konularındaki bilgi ve deneyimlerini artırma şansına sahip olacak.

ADANA’NIN ÖNEMİ ANLATILACAK
Yerel kalkınmanın kilit aktörlerinden KOBİ’lerin, büyüme potansiyellerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazanmalarına destek olmak istediklerini belirten TÜRKONFED Başkan Yardımcısı & ÇUKUROVA SİFED Başkanı Süleyman Sönmez,  “Adana-Mersin hattının olduğu Çukurova, ülkemizin tarım ve depolama başta olmak üzere lojistik-liman işletmeciliği ile enerji üssü konumuyla ekonomik aktivitenin yoğun olduğu bir bölge. Özellikle Adana sanayisi, ülkemizin ekonomik büyümesine önemli katkılarıyla bilinir” dedi.

KOBİ’LERİ VE BASIN MENSUPLARINI DAVET ETTİ
Süleyman Sönmez, “Proje özel sektör, sivil toplum ve kamunun bir araya geldiği çok özel bir model ve  geniş bir kapsayıcı ağ ile yerel kalkınmanın kilit aktörleri olan KOBİ’lerin kapasitelerini artırmaya odaklanıyor. TÜRKONFED, VİSA ve UNDP işbirliği ile Adanalı KOBİ’leri geleceğe hazırlayacak proje, özel sektörün yerel kalkınmaya katkısını da artırıyor” diye konuştu.

Toplantıda konuk konuşmacı olarak CNN Türk Ekonomi Editörü Cem Seymen’in de yer alacağını kaydeden Süleyman Sönmez, Adanalı KOBİ’leri ve basın mensuplarını aralarında görmekten mutluluk duyacaklarını vurguladı.

Share
97 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.