hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Adana’ya 4 tesis kazandırılıyor

Son Güncelleme :

17 Şubat 2017 - 0:33

/ 547 views kez okundu.
Adana’ya 4 tesis kazandırılıyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Adana’ya 643 milyon lira tutarındaki 13 adet yatırım müjdesi verecek. Eroğlu, Adana programı kapsamında Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 4 adet tesisin temelini de atacak. 

ADANA (İHA) – Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Adana’ya 643 milyon lira tutarındaki 13 adet yatırım müjdesi verecek. Eroğlu, Adana programı kapsamında Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 4 adet tesisin temelini de atacak.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 17 Şubat Cuma günü Adana’da düzenlenecek olan toplu temel atma töreni ile 624 milyon lira yatırım bedelli 4 adet tesisin temelini atacak.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 11.00’de İmamoğlu Spor Salonu’nda düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek İmamoğlu Sulaması 3. Kısım ve 4. Kısım Sulama Tesisleri, 1 adet ulaşım tesisi ile 2 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.
Ayrıca Bakan Prof. Dr. Eroğlu, Adana’da 10 aileye gelir getirici tür, 11 aileye Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) sertifikası verecek.

480 BİN 470 DEKAR ZİRAİ ARAZİ SUYA KAVUŞACAK
Bakan Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle 480 bin 470 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. Yöredeki mümbit topraklar suya doyacak ve ürün çeşitliliği artacak.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 11 Mayıs 2013, 16 Şubat 2014 ve 30 Ocak 2016 tarihlerinde Adanalılara verdiği 704 milyon TL’lik 72 müjdeye ilave olarak 634 milyon lira yatırım bedeline sahip 13 müjde daha verecek. Böylece son 5 yılda Adanalılara toplam maliyeti 1 milyar 347 TL’lik 85 müjde vermiş olacak.
Müjdeler arasında sulama tesisleri, drenaj ve idari tesisler, fidan üretimi, gelir getirici tür ağaçlandırma, orman köylülerine kredi, bal ormanı ve mesire yeri tesisi, Çukurova Havzası Biyolojik Çeşitlilik Müzesi yapımı ile 2 adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonunun (OMGİ) kurulumu yer alıyor.

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER