hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

AGİAD’ın Yeni Başkanı Noyaner 

Son Güncelleme :

10 Haziran 2014 - 0:04

/ 515 views kez okundu.
AGİAD’ın Yeni Başkanı Noyaner 

 

 agiad (2)

Adana Genç İşadamları Derneği’nin (AGİAD) genel kurulunda görev değişimi yaşandı. Başkan Tamer Gülcan, görevi Sefa Noyaner’e teslim etti. Bölge iş dünyasının en etkin sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD), yeni başkanını seçti. Hafta sonu Adana Sheraton Otel’de gerçekleştirilen genel kurulda Tamer Gülcan, koltuğunu Sefa Noyaner’e bıraktı. Noyaner, “AGİAD büyük bir aile. Böylesi bir göreve layık görüldüğüm için hayatımın en gururlu gününü yaşadım” dedi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Genç İşadamları Derneği’nin (AGİAD) genel kurulunda görev değişimi yaşandı. Başkan Tamer Gülcan, görevi Sefa Noyaner’e teslim etti.
Bölge iş dünyasının en etkin sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD), yeni başkanını seçti. Hafta sonu Adana Sheraton Otel’de gerçekleştirilen genel kurulda Tamer Gülcan, koltuğunu Sefa Noyaner’e bıraktı. Noyaner, “AGİAD büyük bir aile. Böylesi bir göreve layık görüldüğüm için hayatımın en gururlu gününü yaşadım” dedi.

PROJELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Divan Başkanlığını AGİAD’ın Kurucu Başkanı Nuri İzci’nin yaptığı genel kurula Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Onatça, Çukurova SİFED Başkanı Süleyman Sönmez ve çok sayıda AGİAD üyesi katıldı. Genel kurulun açılış konuşmasını yapan AGİAD Başkanı Tamer Gülcan, iki yıllık görev süresinin içeriği zengin faaliyetlerle tamamlandığını söyledi. Adana’nın ekonomik gelişimine katkı sağlayan projeleri hayata geçirirken kentin sosyal ve kültürel gelişimine de yararlı faaliyetlerde bulunduklarını anlatan Gülcan, “Kentimizin dış ticareti gelişsin diye Rusya’dan Romanya’ya pazar aradık. Adana’nın motivasyonuna katkı sağlayalım diye İş ve Meslek Ödülleri töreninin en görkemlisini yapmaya özen gösterdik” dedi.

ADANA’YA HELAL OLSUN
Adana’nın iş insanları için onlarca bilgilendirme toplantıları da yaptıklarını kaydeden Gülcan, “Birlikteliğimiz güçlensin diyerek çeşitli aktiviteler yaptık. Siyasilerle, yerel yöneticilerle, akademisyenlerle bir araya geldik. Şehrimizin eğitiminde, sporunda, sanatında olmaya gayret gösterdik. Üzerinde titizlikle çalıştığımız Adana’yı ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan başka bir platforma taşıyacak Marina Port Projemizi tamamlayıp yerel yöneticilere sunmanın hazzını yaşamışız. Özetle iki yılın neredeyse her gününe bir AGİAD imzası atmışız. Hepsi bu güzel kente helal olsun” diye konuştu. Yeni başarı dileğinde bulunan Gülcan’dan sonra kürsüye gelen Çukurova SİFED Başkanı Süleyman Sönmez de AGİAD’ın 24 yıllık sürecinde bir akademi gibi görev yaptığını belirterek, “Aramızdan belediye başkanları, oda başkanları ve Türkiye’ye örnek iş insanları çıktı. 24 yıl önce üye olanların şimdi çocuklarının AGİAD’a üye olduklarını duyuyoruz. Bu onur verici” dedi.

GRAFİK YÜKSELECEK
TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça da iş dünyasında STK’larda görev almanın önemine dikkat çektiği konuşmasında genç iş insanlarına önerilerde bulundu. Başarı için sabır ve tecrübeli insanlara danışmak gerektiğini anlatan Onatça, “Konfederasyon Başkanı olarak bana sorduklarında söylüyorum. AGİAD, Türkiye’nin en başarılı derneklerinden biri. İş ve Meslek Ödülleri töreniniz bile başlı başına bir kentin iş dünyasını motive ediyor. AGİAD dış pazar girişimleri gibi bu dönem çok başarılı işler çıkardı. Yeni yönetimin başarı grafiğini daha da yükselteceğine inanıyorum” diye konuştu.

ÖNEMLİ BİR SORUMLULUK
AGİAD Başkanlığı görevini devralan Sefa Noyaner ise“Böylesi bir göreve layık gösterilmek, seçilmek onur verici. Üyesi olmaktan, yönetiminde olmaktan gurur duyduğum AGİAD’ın başkanlığına beni layık gören herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu gurur veren görevin aynı zamanda önemli bir sorumluluk olduğunun da bilincindeyim. Hep birlikte bu kentin gelişine katkı sağlamak için çaba göstereceğiz” dedi.
Sefa Noyaner’in yönetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı: Ali Can Boğa (Başkan Yardımcısı), Ege Baş (Başkan Yardımcısı), Cenk Yakın (Genel Sekreter), Ziya Alim Koçer (Sayman), Ali Cenk Gizir, Gülümsün Adalı, Bülent Kunt, Sarper Davut, Enver Yılmaz, Erkan Oskay, Hakkı Aksay, Ozan Gülaçtı, Fatma Uğurlar, Murat Erşahin, Osman Ülke.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER