logo

Akay: Yatırım ve üretim yapan müteşebbisin daima yanında olacağız

Adana’nın bir zamanlar Türkiye’nin modern tarım ve sanayisinin önemli merkezlerinden birisi konumundayken, günümüzde ise ancak işsizlik oranları ve çok küçük yaşlara inen uyuşturucu kullanımıyla ön sıralarda yer aldığını vurgulayan Millet İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, “Üretimsizliğin getirdiği ve yarattığı bu sorunlardan olabildiğince kısa sürede kurtulmamız gerekmektedir. Adana ve Seyhan’ın sorunlarının çözüm anahtarı; yatırım, üretim ve istihdamın artırılmasına bağlıdır” dedi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana’nın bir zamanlar Türkiye’nin modern tarım ve sanayisinin önemli merkezlerinden birisi konumundayken, günümüzde ise ancak işsizlik oranları ve çok küçük yaşlara inen uyuşturucu kullanımıyla ön sıralarda yer aldığını vurgulayan Millet İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, “Üretimsizliğin getirdiği ve yarattığı bu sorunlardan olabildiğince kısa sürede kurtulmamız gerekmektedir. Adana ve Seyhan’ın sorunlarının çözüm anahtarı; yatırım, üretim ve istihdamın artırılmasına bağlıdır” dedi.

31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kaldığı bir sırada çalışmalarını artan bir tempoyla sürdüren Millet İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, Adana Sanayi Odası’nı (ADASO) ziyaret etti. ADASO’ da Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Başkan Yardımcısı Erdoğan Şire tarafından karşılanan Akif Kemal Akay, Meclis Toplantısı’na katılarak bir konuşma da yaptı. Akay, ADASO Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerine yönelik konuşmasının ilk bölümünde kentin ekonomik ve sosyal durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve seçildiğinde hayata geçireceği projeleri konusunda bilgiler verdi.

Adana Sanayi Odası üyelerini, kentin yatırım, üretim ve istihdam yaratan neferleri olarak değerlendirdiğini ve kendileriyle böyle bir toplantıda buluşmanın mutluluğunu yaşadığını vurgulayan Akif Kemal Akay şöyle konuştu:

“Sizlerin Adana’daki müteşebbisler olarak son yıllarda teşvik uygulamalarından ve diğer devlet desteklerinden yeterince yararlanamadığınızı biliyorum. Ancak yaşadığınız zorluklara rağmen üretime, istihdam yaratmaya aralıksız devam ediyorsunuz. Ülkemizin ve bölgemizin böylesine sıkıntılar yaşadığı bir dönemde nefes alabiliyorsak, bunun sizlerin sayesinde olduğunu iyi biliyoruz. Önümüzdeki günlerde yerel yönetimler olarak göreve geldiğimizde, Adana’nın yeniden modern sanayi ve tarımın merkezi ve öncüsü olabilmesine yönelik projelerimizi hayata geçirmeye kararlıyız. Temel düşüncemiz üretime ağırlık vererek istihdamı canlandırmaktır. Göreve geldiğimizde Seyhan Belediyesi olarak ilgili kurum ve kuruluşlarla etkin işbirliği yaparak; Adana’nın yatırımının, üretiminin ve bunlara paralel olarak istihdamının artırılmasına yönelik projelerimizi ardı ardına hayata geçireceğiz. Türkiye’de ilk sıralarda bulunan Adana bankalarındaki mevduat sahiplerine cesaret ve güven kazandırabilmek öncelikli hedefimizdir. Böylelikle onları sanayide, tarımda, ticarette atılımlara ve yatırımlara yönlendirmek istiyoruz. Adana günümüzde işsizlik oranı ve uyuşturucu kullanımının çok küçük yaşlara düşmüş olmasından dolayı ülke gündeminin ön sıralarında yer almakta ve bu durum herkesi mutsuz etmektedir. Bu tablonun tümüyle üretimsizliğin getirdiği ve yarattığı bir tablo olduğuna inanıyorum. Bu olumsuzlukların ortadan kaldırılabilmesinin yolunun istihdamın artırılmasından geçeceği ortadadır. Bu konuda sizlere önemli görevler düşmektedir. Devletin yatırımcı, sanayici ve iş insanlarına teşvik konusunda eksik kaldığı yerlerde yerel yönetimlerin yapabilecekleri çok şeyler olduğuna inanıyorum. Halen sıkıntılar içerisinde bocalayan Türk ekonomisini sizlerin yatırım ve üretimleri kurtaracaktır. Yeterki, yatırım yapın, yeter ki üretin, yeter ki istihdam yaratın. Göreve geldiğimizde Seyhan Belediyesi olarak yapacağımız ilk işlerden birisi üretim yapan mütebbislerimizin önünü her alanda açmak olacaktır.”

Share
179 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.