logo

Akdeniz Meyve Sineği İle Mücadelede “Yerli Üretim” Toplantısı

Akdeniz Meyve Sineği ile mücadelede “yerli biyolojik ve biyoteknik mücadele ürünlerinin üretimi” projesine yönelik toplantı, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Akdeniz Meyve Sineği ile mücadelede “yerli biyolojik ve biyoteknik mücadele ürünlerinin üretimi” projesine yönelik toplantı, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Çukurova Kalkınma Ajansı’nda düzenlenen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Murat Süzen ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile akademisyenler katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş, toplantıda yaptığı konuşmada, tarım zararlılarıyla mücadeleye büyük önem verdiklerini belirterek, mücadelede yerli üretim araçlarının geliştirilmesinin büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

VALİ DEMİRTAŞ, “YERLİ ÜRETİMİN DAİMA DESTEKÇİSİYİZ”

Akdeniz Meyve Sineği başta olmak üzere tarım zararlarıyla mücadelede kullanılan ürünlerde, ithalata bağımlılığın giderilmesi amacıyla yaşama geçirilmesi planlanan “Yerli Biyolojik ve Biyoteknik Mücadele Ürünleri ile Akdeniz Meyve Sineği Tuzağı Üretimi” projesine yönelik toplantıyı yöneten Vali Mahmut Demirtaş, proje kapsamında yapılan  çalışmalar hakkında kurum yetkilileri ile  akademisyenlerden bilgiler aldı.

Vali Demirtaş’ın, tarım zararlılarıyla mücadelede yerli üretime yönelik projeleri daima destekleyeceklerini belirttiği toplantı, Akdeniz Meyve Sineği Tuzağı araçlarının yerli kaynaklarla üretilerek ithalattan kaynaklanan maliyetlerin azaltılmasın

 

Share
270 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.