hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

ASKİ Yumurtalık Şubesi Açıldı 

Son Güncelleme :

24 Haziran 2014 - 17:58

/ 579 views kez okundu.
ASKİ Yumurtalık Şubesi Açıldı 

 

AW125936
Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Yumurtalık Şubesi Hizmet Binası’nın açılışı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi.
 

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Yumurtalık Şubesi Hizmet Binası’nın açılışı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi.
Açılışa Başkan Sözlü’nün yanı sıra Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik, ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, Büyükşehir ve Yumurtalık Belediyesi bürokratları ile çok sayıda konuk katıldı.
ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, 30 Mart seçimlerinden sonra Adana il sınırının, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet sınırı olduğunu belirtti. Pekar, “Daha önce ilçe belediyelerinin yapmış olduğu hizmetlerin büyük bir kısmı şu an Büyükşehir Belediyesi’nce yapılacak. Su ve kanalizasyon işleri de bunlardan biri ve belki de en önemlisi. Tüm ilçelerde olduğu gibi, yerinde ve etkili bir hizmet gerçekleştirmek için Yumurtalık’ta da ASKİ şubesi açılıyor” dedi.
Rahmi Pekar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yumurtalık’ın nüfusu kışın 5 bin, fakat yaz aylarında turizmin incisi olmasından dolayı 15-20 bine çıkıyor. Önümüzdeki günlerde inşallah yapılacak yeni yatırımlarla yazın ilçenin cazibesi artacak ve nüfusu 50 bine, yüz bine çıkacak. Biz de ASKİ olarak bundan sonraki süreçte gelecek turistlerimize, vatandaşlarımıza hizmet için ilçenin altyapısını hazırlayacağız. Bu yıl Yumurtalık’ta su sorunu yaşamayacağız. Önümüzdeki günlerde de, yeni nüfusa hizmet edecek bir altyapıyı inşallah oluşturacağız. Yumurtalık’ın merkezinde su problemi olmayacak ama bazı köylerimizde, mahallelerimizde su problemi devam ediyor. Bunları da hızlı bir şekilde çözeceğiz. Çelemli Mahallesi için bulduğumuz çözüm, diğer mahellelerimiz için de uygulanacak. Kısa vadede su kuyularıyla,uzun vadede de Yedigöze Barajı’ndan bölgemize su takviyesi yaparak, ileride oluşacak nüfusa yetecek şekilde bir yatırımın, hizmetin içine gireceğiz.”
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Sözlü ise yeni dönemde yeni hizmetlerle Yumurtalık’a daha yakın olmak istediklerini açıkladı. Başkan Sözlü, “Nihayetinde ASKİ Şubesi, yazılı tabelanın bulunduğu bu mekan sadece tahsilat yapmak için oluşturduğumuz bir yer değil. Biz bu şubeyle Yumurtalık’a hizmetlerimizi yoğunlaştırmak ve yakınlaştırmak, hizmet anlayışını daha ileri götürme noktasında iddiamızı ve inancımızı da göstermek için geldik. Yeni dönemde Yumurtalık’ta gerek Yumurtalık Belediye Başkanımız’a, gerek Büyükşehir’de şahsımıza gösterilen teveccüh, elbette sorumluluğumuzu daha da artırmıştır. Dün Yumurtalık halkını bizleri destekleme noktasında ikna etmeye çalışırken vadettiklerimizi unutmuş değiliz. Yumurtalık, Ceyhan ve Adana’nın sayfiye noktası olarak hak ettiği hizmeti alacaktır. Yumurtalık bugünkü potansiyelinin çok daha ilerisine giderek, belki de bölgemizde yeni bir çekim gücü olmanın fırsatını değerlendirecektir. Biz bunun için çalışacağız. Yumurtalık gerçekten hizmetlerin en iyisine layık. Bu sene Yumurtalık’ta yaz döneminde su problemi yaşamayacağız. Göreve yeni başladık ama özellikle yaz dönemlerinde nüfusu, kış nüfusunun çok üzerine çıkan Yumurtalık, Sayfiye ilçesi, Tekir ve Meydan yaylaları gibi bölgelerle ilgili üzerine düşeni anında yaptığı için ASKİ yöneticilerini tebrik ediyorum. Geçmiş yıllarda yaşanan sıkıntıların tekrar etmemesi için verimli bir çalışma ortaya koymuşlardır. İnşallah bu yaz Yumurtalık’ta hemşehrilerimiz rahat edecekler. Hizmetin iyisini alacaklar. Yumurtalık’ın değerli Belediye Başkanı Türkeş Filik Bey ve ekibiyle, her şeyden önemlisi Yumurtalıklılar’ın desteğiyle birlikte güzel işlere imza atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. ASKİ şubemiz Yumurtalık’a hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
ASKİ Yumurtalık Şubesi’nin açılışının ardından Başkan Hüseyin Sözlü, Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik’i makamında ziyaret etti. Başkan Hüseyin Sözlü, Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik’in geride kalan zaman diliminde, Yumurtalık’taki ümitsizliği kırıp, güzel bir sinerji yarattığını ifade etti.
Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik de şunları söyledi:
“Seçimden önce verdiğimiz sözleri, Allah’ın izniyle teker teker yerine getiriyoruz. 1 Temmuz 2014’te su sorununu bitireceğimizi dile getirmiştik. Allah’ın izniyle 20 Haziran’da su sorunu çözüldü. ASKİ ve Büyükşehir fedakarlık yaptılar. İnşallah Yumurtalık’ı Bodrum, Marmaris haline getireceğiz. Yatırımcı için cazip hale getireceğiz burayı. Geçen yıl su sorunu dolayısıyla kimse gelmiyordu, bu yıl su olduğu için vatandaşlar yoğun şekilde geliyor.”