logo

09 Aralık 2017

Atatürk’e yazdı, gelirini lösemili çocuklara bağışladı

Atatürk’e yazılmış şiirlerden oluşan ilk kitap olma özelliği taşıyan “Ahde Vefa’yı” Özlem Kurttepeli Hürcan, Atatürk sevdasını damarlarında hisseden herkes için imzaladı. Hürcan’ın kaleme aldığı şiir kitaplarının tüm geliri Lösemili çocuklar yararına aktarılacak.

ADANA (GÜNEY HABER)- Atatürk’e yazılmış şiirlerden oluşan ilk kitap olma özelliği taşıyan “Ahde Vefa’yı” Özlem Kurttepeli Hürcan, Atatürk sevdasını damarlarında hisseden herkes için imzaladı. Hürcan’ın kaleme aldığı şiir kitaplarının tüm geliri Lösemili çocuklar yararına aktarılacak.

8 yıl önce ÇEAŞ Seyhan Anadolu Lisesi’nden emekli olan İngilizce öğretmeni Özlem Kurttepeli Hürcan, ilk şiir kitabı “Yağmuru ben vurdum” un ardından yeni çıkan ikinci şiir kitabı “Ahde vefa”yı imzaladı.

Hürcan’ın kaleme aldığı şiir kitaplarının tüm geliri ise Lösemili çocuklar yararına aktarılacak. Sadece Atatürk’e yazılmış şiirlerden oluşan ilk kitap olma özelliğini taşıyan “Ahde Vefa”nın Adana Anadolu Lisesi’nde düzenlenen imza gününde Atatürk’e olan saygı ve sevginin vurgulandığı şiir kitabına yoğun ilgi oldu.

“Bu kitap sadece benim değil, Atatürk sevdasını damarlarında hisseden herkesin kitabıdır.” Diyen Özlem Kurttepeli Hürcan, “Her ne kadar kalem benim elimde olsa da, ben bu şiirleri yazarken hiçbir zaman tek başıma değildim, sanki o kalemi iten büyük bir güç vardı ve ben noktasına virgülüne kadar her zaman o gücü elimde hissettim. Bu güç tabi ki sizlerdiniz. Kitabın bütün geliri, birinci kitabım olan ‘Yağmuru Ben Vurdum’un geliriyle birleştirilip lösemili çocuklara bir oda yaptırmak için kullanılacak. Odanın dekorasyonu, kısa bir süre önce lösemiden kaybettiğimiz Gizem Çınar’ın istediği gibi yapılacak ve odaya O’nun ismi verilecek” diye konuştu.

Şiir yazmak ve kitap çıkarmak konusunda en büyük destekçisinin eşi Dr. Bilgin Hürcan olduğunun altını çizen şair Özlem Gülen Kurttepeli Hürcan, “Beni Atatürk sevdasıyla büyüten annem Selma Akgün Kurttepeli’ye, teyzem Serpil Tuna’ya ve bu konuda beni hiç ama hiç yanıltmayan ve hiç yanıltmayacağına anamın ak sütü gibi emin olduğum biricik evladım Selma Hürcan’a sonsuz minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” açıklamalarını yaptı.

Gizem’i unutmayan okul yöneticilerine teşekkür eden Hürcan, “Anadolu Lisesi’nde imza günü yapıldı. Gizem Çınar, Anadolu Lisesi’nden mezundu. Bu oda onun hatırasını yaşatmak için yapılacak. Ben Atama Ahde Vefa demiştim, onlar Gizem’in adına yapılacak bir oda için Ahde Vefa dediler. Bu fırsatı bana sağlayan Sayın Müdürüm Erdal Sevim’e ve Sibel Duymaz Hocama çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
943 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.