logo

Avcı: “Kadın anadır, vatandır!”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Kadın, toplumun temelini teşkil eden aile dediğimiz binanın iki taşıyıcı kolonundan biridir.” dedi.

 

(HABER MERKEZİ) – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Kadın, toplumun temelini teşkil eden aile dediğimiz binanın iki taşıyıcı kolonundan biridir.” dedi.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda, “Özellikle son yıllarda kadına yönelik şiddetin arttığını görüyor ve bundan büyük üzüntü duyuyoruz. Eğitimsizliğin, sevgi ve saygıdan nasipsizliğin, kültürel yozlaşmanın, şiddeti özendiren dizilerin, ekonomik sıkıntıların, inanç değerlerinden uzaklaşmanın, maddeci akımların, kadın-erkek arasındaki dengeyi bozan yanlış inanç ve anlayışların bu süreçte etkisi olduğu görülmektedir.” ifadesini kullandı.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı “Asıl olan şu ki; kadın, toplumun temelini teşkil eden aile dediğimiz binanın iki taşıyıcı kolonundan biridir. Bu bakımdan kadını hedef alan her türlü kötülük, esasında aileyi ve toplumu hedef almaktadır. Bu vesileyle ifade etmek gerekirse; kadına, çocuğa, yaşlıya yönelik tüm olumsuzluklara toplumun birlikte karşı koyma gibi bir sorumluluğu vardır.” şeklinde konuştu.

Avcı, şöyle devam etti:

“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin ifade ettikleri gibi, kadınlık onurunu insanlığın onuru mertebesinde görmeden atılacak hiçbir adım, amaç ve hedefine ulaşamayacaktır. İnanıyorum ki; bu şuura muhakkak erişilecek, kadınlar her alanda hak ettikleri mertebeyi kazanacaklardır. İyimseriz ve çabamız daima bu yönde olacaktır. Bize göre kadın anadır, vatandır, ülkedir, gelecektir, geleceğimizin teminatıdır. Bakış açımız budur.”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, mesajını şöyle tamamladı:

“Bu duygu ve düşüncelerle; varlıklarıyla onur duyduğumuz, Dünyamızı güzelleştirip, zarafet katan, fedakârlığın temsilcileri olan, başta aziz şehitlerimizin emanetleri anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü içtenlikle kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

 

Share
396 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.