logo

08 Eylül 2018

Aylık en yüksek reel getiri ABD Doları’nda oldu

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları, Ağustos ayı sonuçları değerlendirildi. Finansal yatırım araçları aylık olarak değerlendirildiğinde en yüksek getirinin Amerikan Doları’nda gerçekleştiği bildirildi.

ADANA (GÜNEY HABER)-TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları, Ağustos ayı sonuçları değerlendirildi. Finansal yatırım araçları aylık olarak değerlendirildiğinde en yüksek getirinin Amerikan Doları’nda gerçekleştiği bildirildi.

AMERİKAN DOLARI, EURO VE KÜLÇE ALTIN HER DÖNEMDE KAZANDIRDI

Aylık değerlendirmeye göre Amerikan Doları %19,27 Euro %17,78 ve külçe altın %14,79 oranında yatırımcısına kazandırırken; DİBS %9,55, ve BIST 100 endeksi %3,57 ve Mevduat faizi %1,04 oranında yatırımcısına kaybettirdi.

Üç aylık değerlendirmede yatırımcısına en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı
%24,18 oranıyla Amerikan doları olurken, % 17,43 oranıyla DİBS ise yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Altı aylık değerlendirmeye göre ise Amerikan Doları %39,32 oranında yatırımcısına en yüksek kazancı sağladı. Aynı dönemde BIST 100 endeksi, %27,22 oranında yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

YILLIK DEĞERLENDİRMEDE EN YÜKSEK REEL GETİRİ AMERİKAN DOLARI’NDA GERÇEKLEŞTİ

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü, açıklamada yıllık değerlendirmede de bulundu. Amerikan Doları %40,36 oranında yatırımcısına en fazla reel getiriyi sağladı. Diğer taraftan, DİBS %27,74 oranında yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Share
276 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.