Adana Güney Haber

Ayva üreticisinin yüzünü bu kez güldürdü

Ayva üreticisinin yüzünü bu kez güldürdü
116 views
17 Aralık 2021 - 13:53

Ayva da hasat dönemi yavaş yavaş sona ererken, üreticisinin ise yüzü gülüyor. Her sene bahçede oldukça ucuza satılan ayvalar, bu sene ise fiyatının yüksekliği ile üreticisini memnun etti.

(HABER MERKEZİ)-Ayva da hasat dönemi yavaş yavaş sona ererken, üreticisinin ise yüzü gülüyor. Her sene bahçede oldukça ucuza satılan ayvalar, bu sene ise fiyatının yüksekliği ile üreticisini memnun etti.

Adana ve çevre illerde hasat dönemi yavaş yavaş sona ererken, ayva üreticisi bu senen ayvanın kazandırdığını belirterek sezonu mutlu kapattıklarını ifade ediyor.  Dallarından taze taze koparılan ayvanın kilosu bu yıl tüccarlar tarafından 3,5- 4 liradan satın alındı. Örtü altı üretimin yanı sıra meyve yetiştiriciliğiyle de öne çıkan Adana’da özellikle son yıllarda kurulan ayva bahçelerinde artış yaşandı. Yetiştirilen ayvaların bir kısmı iç pazara sunulurken bir kısmı da dış pazarda büyük ilgi görmeye devam ediyor.

REKOLTE YÜKSEKLİĞİ SEVİNDİRDİ

Artık Aralık ayı itibari ile dallarda son kalan ayvaları topladıklarını ve bu yıl ki sezonu kapamaya hazırlandıklarını kaydeden Halit Doğandemir; “Bölgemizde ayva hasadı Kasım ayı itibari ile başlıyor. Aralık ayında sona eriyor. Ayva hasadı bu sene oldukça bereketli geçti. Gerek kalite gerekse de rekolte açısından beklentilerimizin çok çok üzerinde bir hasat dönemi yaşadık. En önemlisi de fiyatlar yüzümüzü güldürdü. Tarlada toptan olarak 3,5 liradan sattık. Önceki yıllarda satış fiyatımız tarlada 2 lirayı geçmezdi. Bu sene böyle oldu. Umarız emek ettiğimiz tüm ürünlerin karşılığını alacağımız hasatlar yaşarız tüm çiftçi kardeşlerimiz ile birlikte.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu