hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,8248 % % 0.04
EURO 35,2439 % % -0.18
GRAM ALTIN 2.450,67 % % -1,57
ÇEYREK A. 4.006,85 % % -1,57
BITCOIN 64.015,68 % -0.439
SON DAKİKA

Barut: CHP bir tek oyun bile çalınmasına izin vermeyecek  

Son Güncelleme :

04 Mart 2017 - 1:09

/ 451 views kez okundu.
Barut: CHP bir tek oyun bile çalınmasına izin vermeyecek   

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, HAYIR’cıların sandığa gitmesini önlemek için oyların çalınacağı yönünde bir algı yaratılmaya çalışıldığını belirterek, bir tek oyun bile çalınmasının mümkün olmadığını bildirdi

ADANA (GÜNEY HABER)– Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, 16 Nisan’da yapılacak referandumda kurulan bilişim ağı sayesinde bir tek oyun bile çalınmasının mümkün olmadığını belirterek, yurttaşların gönül rahatlığıyla sandığa gidip HAYIR’lı bir gelecek için oyunu kullanması gerektiğini söyledi.

CHP Adana il ve ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kolları, Cumhuriyeti ve demokrasiyi ortadan kaldırıp, tüm güçleri tek kişide toplayacak olan başkanlık rejimine geçişi öngören anayasa değişikliği referandumundan ‘HAYIR’ çıkması için durmaksızın çalışıyor.

Alan çalışmalarına bizzat katılan CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Karataş İlçe Başkanı Ersan Aygün, Karataş Belediyesi Başkanvekili Ali Durnaoğlu, Karataş İlçe Kadın Kolları Başkanı Melek Kaba, eski il başkanları Akif Kemal Akay, Yılmaz Yalçınkaya, kurultay delegesi Hasan Aslan, il yöneticileri Nejat Altınok, Hayrettin Temel, Van eski İl Başkanı Cemal Şen ve parti emekçileriyle birlikte Karataş’ın Yüzbaşı, Çavuşlu, İnnepli, Kapı, Karagöçer, Tuzla, Tuzkuyusu ve Ataköy,Hasırağacı köylerinde yurttaşlarla bir araya geldi.

12 Eylül askeri darbesini gerçekleştiren Kenan Evren’in ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde padişahların dahi sahip olmadığı, Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin Önderi, Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’e dahi verilmeyen yetkilerin anayasa değişikliğiyle bir tek kişiye verilmek istendiği belirten Barut, ‘BAŞKANLIK’ rejiminin Cumhuriyetimize, ülkemize, geleceğimize vereceği zararları anlattı.

Başkanlığa karşı, Cumhuriyete bağlı olan ve referandumda HAYIR oyu kullanacak yurttaşların sandığa gitmesini önlemek için, “sandıkta hile yapılacak”, “oylar çalınacak”, “sandık güvenliği yok”, “Nasıl olsa hayır çıkmayacak” şeklinde toplumda algı yaratılmaya çalışıldığına dikkati çeken Barut, bir tek oyun bile boşa gitmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

CHP’nin Bilişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger’in koordinasyonunda tüm illerde kurulan bilişim ağı sayesinde bir tek oyun bile çalınmasının mümkün olmayacağının altını çizen Barut, “Tek yapmamız gereken 1 Kasım ve 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi ıslak imzalı tutanakların tamamını elde etmek. Bunun için de sandık görevlilerimiz gereken eğitimleri aldı, hazırlıklarını tamamladı” dedi.

Toplumda oyların çalınacağı, sandık güvenliğinin sağlanamayacağı yönünde algı yaratılarak HAYIR’cıların sandığa gitmesinin engellenmeye çalışıldığını yineleyen Barut, “Sandık görevlilerimiz 16 Nisan akşamı ıslak imzalı tutanakları elde ettikten sonra bir tek oyun bile çalınması mümkün olmayacak. Çünkü kurduğumuz bilişim sisteminde YSK’nın girdiği sonuçlarla CHP örgütlerinin ıslak imzalı tutanaklardan girdiği sonuçlar, anında sistem tarafından karşılaştırılıyor. Bir tek oy farkı olsa bile sistem alarm veriyor ve avukatlarımız anında oraya müdahale edebiliyor. Bu nedenle, yurttaşlarımız bu tür aslı astarı olmayan söylemlere aldanmadan, gönül rahatlığıyla sandığa gidip oyunu kullanabilir. Her bir oyun güvencesi CHP’dir” diye konuştu.