hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

BOZKIRDAN NİŞANTAŞI’NA BİR TÜRKÜ TİYATROSU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2023 - 14:55

/ 1.891 views kez okundu.
BOZKIRDAN NİŞANTAŞI’NA BİR TÜRKÜ TİYATROSU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Sarıçam Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen, “Bozkırdan Nişantaşı’na Bir Türkü Tiyatrosu” büyük ilgi gördü. Yaklaşık bir buçuk saat süren gösteri, izleyenler tarafından soluksuz izlendi.

(HABER MERKEZİ)-T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Sarıçam Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen, “Bozkırdan Nişantaşı’na Bir Türkü Tiyatrosu” büyük ilgi gördü. Yaklaşık bir buçuk saat süren gösteri, izleyenler tarafından soluksuz izlendi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle projelendirilen Türk halk müziği sanatçısı ve televizyon programı sunucusu Kürşat’ın yazıp oynadığı, yönetmenliğini Yuşa Arıkan’ın yaptığı “Bozkırdan Nişantaşına Bir Türkü Tiyatrosu” Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezinde izleyicileri ile buluştu.

Katılımcıların adeta soluksuz izlediği gösteriyi, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan,  Adana Kültür ve Turizm İl Müdürü Emre Duru, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve Sarıçam Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ertuğrul Işık ve çok sayıda vatandaş izledi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren gösteride, Anadolu hikâyelerini, günümüz hikâyeleriyle harmanlayarak sunan Kürşat, ekibi ile özel olarak hazırladığı halaylar, horonlar, zeybekler, İç Anadolu oyun, türkü ve Anadolu hikâyelerinden oluşan sunumu ile adeta izleyicilere tam bir kültür ziyafeti sundu.

Kendine has sahne sunumu ile milli ve manevi değerlere uygun tiyatro anlayışı ile hayata geçirdikleri projenin amacının, argo, küfür ve uygunsuz espriler olmadan da yapılabileceğini göstermek istediklerini belirten ünlü sanatçı Kürşat, meddahlık geleneğini günümüz şartlarına uyarlayarak,  izleyenlere Anadolu kültürünü aktarmak ve yaşatmak olduğunu belirtti. Sanata ve sanatçıya verdiği desteklerden dolayı Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a teşekkür eden ünlü sanatçı Kürşat, gördüğü ilgiden dolayı memnun kaldıklarını söyledi.