Adana Güney Haber

Büyüköztürk İYİ Parti İl Başkanlığına Aday

Büyüköztürk İYİ Parti İl Başkanlığına Aday
18 views
09 Mart 2020 - 3:06

İYİ Parti Adana İl Başkan Adayı Birol Büyüköztürk, 22 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecek olan İYİ Parti Adana İl Kongresinde İl başkanlığına adaylığını açıkladı.

(HABER MERKEZİ)-İyi Parti İl Binasında gerçekleşen Birol Büyüköztürk’ün adaylık açıklaması yoğun bir katılımla, Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla gerçekleşti. İl Binasında adeta gövde gösterisi yapan Birol Öztürk partililer tarafından alkışlarla karşılandı.

Adaylık açıklamasını yapmak üzere konuşma yapan Büyüköztürk, “Yaşama bakış açımda şu iki kıstası örnek alırım” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Mutlak doğru Allah’ın doğrusudur. Diğer hepimizin doğrusu ise aileden aldığımız örf, adet, gelenek, siyasi düşünce, eğitim, maddi durum ve sosyal çevrenin etkisiyle şekillenir. Buy yüzden herkesi doğruları farklı olabilir. Bize düşen diğer insanların doğrusuna saygı duymak” dedi.

ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Elimizdeki imkansızlıklardan dolayı sızlanmak için değil, elimizde ki imkanları nasıl daha iyi değerlendireceğimize bakacağız diyen Büyüköztürk, ”Siyaset; gönül alma, kendini gösterme ve niye bizi tercih etmeleri gerektiği konusunda ikna etme ile netice alınan bir alandır. Elimizde ki imkanlar çerçevesinde birinci insanlara dokunuşu gerçekleştireceğiz. İkincisi sosyal medyada etkin olarak İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Parti rüzgarını estireceğiz” şeklinde konuştu.

BİROL BÜYÜKÖZTÜRK KİM?

1960 yılında Kadirli’de Adanalı olarak doğdum. İlk ve orta tahsilimi Kadirli’de tamamladım. Lise tahsilimi Adana Erkek Lisesi, Üniversite Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, Mecburi Hizmet Hakkari Sıtma Savaş Bölge Başkanı, Adana Sağlık Müdür Yardımcılığı, Adana Numune Hastanesi Başhekim Yardımcılığı, Adana Türk Sağlık Sen Kurucu Başkanı, Adana’da çeşitli sağlık kurumlarında doktorluk ve farklı sektörlerde işyeri hekimliği yaptım. 21. Dönem Milletvekili, Meral Akşener Hareketi Adana temsilcisi ve İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyeliği yaptım.

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -