hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği Kuruluyor!

Son Güncelleme :

24 Haziran 2014 - 18:11

/ 515 views kez okundu.
Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği Kuruluyor!

PLASFED’den örgütlenme yılı olarak ilan ettiği 2014’te etkinliğini artıran bir adım daha!

Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği kuruluyor!

 Adana ve çevresinde faaliyet gösteren plastik sanayicileri, lobi ve pazar faaliyetlerini daha etkin şekilde yürütebilmek amacıyla Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği’ni kurmaya karar verdi. Türkiye plastik sektörünün çatı kuruluşu PLASFED’e (Plastik Sanayicileri Federasyonu) üye 9’uncu dernek olacak olan derneğin kuruluş çalışmaları Eylül ayında tamamlanmış olacak.

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana ve çevresinde faaliyet gösteren plastik sanayicileri, lobi ve pazar faaliyetlerini daha etkin şekilde yürütebilmek amacıyla Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği’ni kurmaya karar verdi. Türkiye plastik sektörünün çatı kuruluşu PLASFED’e (Plastik Sanayicileri Federasyonu) üye 9’uncu dernek olacak olan derneğin kuruluş çalışmaları Eylül ayında tamamlanmış olacak. Bölgelerde kurulan dernekler aracılığıyla, daha fazla meslektaşlarıyla biraraya geleceklerini belirten PLASFED Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Aksoy, “Her yeni oluşum, sesimizin daha gür çıkmasını sağlayacak. Hedefimiz, kapsama alanımızı genişleterek, plastik sektörünü daha etkin şekilde temsil edebilmek ve böylece Türkiye ekonomisinde daha fazla söz sahibi olabilmek, dünya plastik pazarından daha fazla pay alabilmek” dedi.

Türkiye plastik sektöründe faaliyet gösteren 1000’i aşkınfirmayı temsil eden PLASFED (Plastik Sanayicileri Federasyonu), örgütlenme yılı olarak ilan ettiği 2014’te, temsil gücünü ve etkinliğini artıracak çalışmalarına devam ediyor.

PLASFED’e9’uncu üye geliyor!

20 Haziran 2014 tarihinde yapılan PLASFED Yönetim Kurulu toplantısında, Akdeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren plastik sanayicilerini kucaklayarak aynı çatı altında biraraya getirecek olan Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği’nin kurulmasına karar verildi. Merkezi, bölgedeki plastik sektörünün faaliyetlerinin yoğunlaştığı Adana’da olacak olan derneğin kuruluş çalışmalarını EMS firması Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selahattin Onatça yürütecek. Derneğin kuruluş çalışmaları Eylül ayına kadar tamamlanacak ve PLASFED’in Eylül ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Adana’da yapılacak.

Kısa süre önce Zücder’in(Züccaciyeciler Derneği)katılımıyla üye sayısını 8’e çıkaran PLASFED, Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği’nin kurulmasıyla binlerce firmayı çatısı altında toplayan 9 faal derneğin, çatı kuruluşu olacak; bu dernekleri ve bünyesindeki firmaları ulusal ve uluslararası platformlarda temsil edecek.

 

“GÜCÜMÜZ DAHA DA ARTACAK”

Çukurovalı plastik sanayicilerinin örgütlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren PLASFED Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Aksoy; “Bu yılın sonuna kadar Kocaeli, Konya ve Adana’da plastik sanayicileri dernekleri kurma hedefimizin ilk etabını bu kuruluşla gerçekleştiriyoruz. Yılın ikinci yarısında da örgütlenme çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Her yeni oluşum, sesimizin daha gür, daha güçlü çıkmasını sağlayacak. Hedefimiz, plastik sektörünü daha etkin şekilde temsil edebilmek ve böylece Türkiye ekonomisinde daha fazla söz sahibi olabilmek; dolayısıyla dünya plastik pazarından da daha fazla pay alabilmek…” dedi.

PLASFED’İN HEDEFLERİ BÜYÜK!

PLASFED, aşağıdaki amaçlar doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor:

Plastik ve plastikle ilgili sektörel sivil toplum örgütleri arasında işbirliği ve güç birliği yaratmak, Sorunlarının çözümüne yönelik projeler geliştirmek,  Projeleri ilgili platformlara taşımak, Devletin sorunların çözümüne yönelik tedbirler almasına yardımcı olmak, Üyeleriçin rekabet, büyüme ve verimlilikte en iyi koşulları yaratmaya yönelik çalışmalar yapmak, Üretim süreçleri ve ürünlerden sağlık, güvenlik ve çevre açısından istenen yüksek talepleri yerine getirmek, Sektörü mevzuat, teknoloji, vergi, istihdam, personel, iş sağlığı ve güvenliği ve ticari konularda bilgilendirmek,

Sektörün ülke ekonomisindeki önemini duyurmak ve sıkıntılarının çözülmesinde görev almak,

Plastiklerin sürdürülebilir kalkınma, yenilikçilik ve yaşam kalitesine yaptıkları katkıları duyurmak,

Toplumu eğiterek sektör hakkında farkındalık yaratmak ve plastikler hakkındaki yanlış bilinen bilgileri düzeltmek.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER