Adana Güney Haber

ÇULHAOĞLU SAĞLIK POLİTİKALARINI AÇIKLADI

ÇULHAOĞLU SAĞLIK POLİTİKALARINI AÇIKLADI
192 views
07 Ekim 2021 - 21:39

İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu yaptığı basın açıklamasında, İyi Partinin sağlık politikasını açıklarken, “İktidarımızda Vatandaşlarımızdan eczane ilaç fiyat farkı ve Doktor Muayene ücreti almayacağız. Vatandaşlarımıza standardı yüksek sağlık hizmetleri sunacağız” dedi.

(HABER MERKEZİ)-İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu “İktidarımızda Vatandaşlarımızdan eczane ilaç fiyat farkı ve Doktor Muayene ücreti almayacağız” dedi. Çulhaoğlu yaptığı basın açıklamasında, İyi Partinin sağlık politikasını açıkladı:

“Sağlık hizmetlerinin sunumu, kalitesi bütün dünyada önem arz etmekte ve sağlık problemleri hemen hemen birçok ülkede gündemin ön sıralarında yer almaya devam etmektedir.

Özellikle Ak parti hükümetlerinin ilk 2 döneminde uygulamak istediği sağlıkta dönüşüm projeleri maalesef sağlam zeminlere oturtulmadığı için kalıcı olamamış ve son 10 yılda yapılan yanlış uygulamalar ve artan problemler milletimizde derin bir memnuniyetsizlik yaratmıştır.

Sağlık politikaları, eğitim, adalet, tarım, ekonomi politikaları, insan hakları, işsizlik, çalışma barışı, iş ve işçi hakları İyi Parti olarak en çok odaklandığımız alanlardır. Biz Parti olarak vatandaşlarımıza çağdaş ve standardı yüksek sağlık hizmetleri sunmakta kararlıyız. Bunu yaparken de, Ak partinin hastalarımızı şehirlerde toplama tutumunun aksine sağlık hizmetlerinin sunumu ve akışını merkezden ilçelerimize, beldelerimize ve köylerimize kadar vatandaşlarımızın ayağına götüreceğiz. Bunları yapmak için öncelikle; Eczanelerde ilaç fiyat farkı ve aylık muayene sayısı ikiyi geçmemek kaydı ile doktor muayene ücreti almayacağız.

Vatandaşlarımız için kamu ya da özel hastanelerde kullanılan hiçbir tıbbi malzeme ya da cihaz için fiyat farkı almayacak, özelde vatandaşlarımızdan alınan bazı ek fiyat farklarını da asgariye indireceğiz.

Özellikle kanser, kan hastalıkları ve romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılan akıllı ilaçlara SGK tarafından getirilen kısıtlamaları kaldıracak ve vatandaşlarımızın bu ilaçlara hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayacağız.

İşitme cihazları, gözlük cam ve çerçevelerinin ücretleri belirli bir sayıyı geçmemek kaydı ile asgari düzeye indireceğiz.

Şu anda uygulanan diş implant ücretlerinden alınan farkları en düşük seviyelere indireceğiz.

Belirleyeceğimiz bir yaş üzerindeki hastalarımıza kamu ve üniversite hastanelerinde yılda bir kez ücretsiz sağlık kontrolü (CHECK-UP) hakkı tanıyacağız.

Sağlık Bakanlığı tüm paydaşları ile şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile birlikte üreten, ilgili STK’ların karar verme sürecinde yer alacağı bir şekilde yeniden yapılandırılacak ve sağlık mevzuatını güncelleyeceğiz.

Temel Sağlık Hizmetleri, koruyucu hekimlik ve aile hekimliği finansmanı ve kapsamını yeniden modernize edecek ve destekleyeceğiz.

Sağlık Bakanlığı hastanelerini mütevelli heyetler yoluyla ve ortak akılla Bakanlık koordinatörlüğünde yeniden düzenleyecek, kaliteli ve standardı yüksek çağdaş sağlık hizmetlerini vatandaşlarımızın ayağına götüreceğiz. Bizim siyasetimiz “Önce Millet, Önce Memleket” diyenlerin siyasetidir”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu