hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

“DESTEK VERİN ŞAMPİYONLUK GELSİN”

Son Güncelleme :

20 Haziran 2014 - 0:37

/ 611 views kez okundu.
“DESTEK VERİN ŞAMPİYONLUK GELSİN”

U16 Finallerine gidecek olan Gençlerbirliği sıkıntılı günler yaşıyor

“DESTEK VERİN ŞAMPİYONLUK GELSİN”

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Halik Güner Köktürk, Adana’nın bayrağını Türkiye’nin her yerine taşıdıklarını belirterek, maddi destek bulamamaktan yakındı.

GENÇLERBİRLİĞİ (1)ADANA (GÜNEY HABER)- Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Halik Güner Köktürk, Adana’nın bayrağını Türkiye’nin her yerine taşıdıklarını belirterek, maddi destek bulamamaktan yakındı. Adana’nın en önemli markalarından biri olduklarını, Türkiye’de en fazla kupa kazanan amatör kulüp olduklarını dile getiren Köktürk, daha önce 7 Türkiye finali oynadıklarını, bir kez şampiyon olduklarını, 3 ikincilik ve 3 dördüncülük kazandıklarını söyledi.
2013-2014 futbol sezonunda U16 grubunda finale kalan Gençlerbirliği’nin son 4 takım arasına adını yazdırdığına işaret eden Köktürk, hedeflerinin 8.kupayı almak olduğunu, bunun da bir Türkiye rekoru anlamını taşıdığına dikkat çekti.
Köktürk, “Adana’nın bayrağını taşımadığımız il kalmadı. Gençlerbirliği ülkemizin her yerinde tanınıyor. Ancak buralara gelmemiz kolay olmadı. Genç sporcularımız futbol okullarından geldi. Yüreğir’den, Seyhan’dan, Çukurova’dan, Buruk’tan, Sarıçam’dan, Kozan’dan, Ceyhan’dan, Karataş’tan halen futbol okullarında 500’ün üzerinde gencimiz eğitim görüyor.
Gençlerbirliği olarak bu başarımızı futbol okullarına borçluyuz. Ahmet Yaşar, Gökhan Sakar, Serdal Çelik bu çocuklarımızı çalıştırıyor ve Türk futboluna kazandırmaya gayret ediyor. Futbol okullarında eğitim veren hocalarımız sabah-akşam demeden miniklerin peşinde. Sene başında 2001 doğumlu Emre ve Nasuh’u Fenerbahçe’ye verdiler. Şimdi ise U16 yaş sporcularımız büyük kulüplerin takibinde. Sürekli olarak başkan ve hocaları arayıp, oyuncularımızı takip ediyorlar. Yönetim olarak kararlıyız. Bu çocuklarımızın önünü açmak ve geleceklerini sağlamak için kim isterse verip, önlerini açacağız. Bu konuda en doğru kararı yönetim kurulumuz verecektir.
Bu gençlerimiz bir anlamda vitrine çıkacakları finallere gidecek. Maddi sıkıntıları var. Şu ana kadar aldığımız destek çok yetersiz. Seyhan Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanımız Sayın Soner Çetin 2.grup maçlarına giderken bize maddi destek sağladılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü de her iki grup maçlarına giderken vasıta temin etti. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Ancak bu destekler malesef yetersiz kalıyor. Çünkü masraflarımız oldukça fazla. Şimdi U16 finalleri için başkanlarımız Sayın Sözlü, Sayın Karalar ve Sayın Çetin’den destek bekliyoruz. Destek verin şampiyonluğu getirelim…” diye konuştu.