logo

08 Haziran 2019

Domatesin fiyatı 2 liraya düştü

Uzun zamandır pazar tezgahlarında ve manavlarında pahalı olmasından dolayı adından sıkça söz ettiren ve vatandaşların almakta bir hayli zorlandıkları domates, şu sıralarda da fiyatının düşüklüğü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Pazarlarda ve manavlarda 1,5 lira ile 2 lira arasında satılan domatesler, uygun fiyatları ile bu kez vatandaşların yüzünü güldürüyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-Uzun zamandır pazar tezgahlarında ve manavlarında pahalı olmasından dolayı adından sıkça söz ettiren ve vatandaşların almakta bir hayli zorlandıkları domates, şu sıralarda da fiyatının düşüklüğü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Pazarlarda ve manavlarda 1,5 lira ile 2 lira arasında satılan domatesler, uygun fiyatları ile bu kez vatandaşların yüzünü güldürüyor. Yaklaşık 2 seneden bu yana fiyatının aşırı yüksek olmasından dolayı vatandaşların alımını azalttıkları domates, bu yaz vatandaşın yüzünü güldürüyor. Son rakamlara göre pazarlarda 2 liraya satılan domates, fiyatının uygun olmasından dolayı bol miktarda satılmaya devam ediyor.

Yerli domatesin çıkması ile birlikte fiyatların da otomatik olarak aşağıya düştüğünü kaydeden Pazarcı Esnafı Yavuz Kardeş; “Domates herkesin de bildiği üzere uzun zamandan bu yana pazarların zam şampiyonu olmuştu. Fiyatı bazı dönem 8 liralara 10 liralara kadar çıkmıştı. Geçen yaz mevsiminde de fiyatlar aynı şekilde yüksekti ve vatandaşlar bu yüksek fiyatlardan domates satın alarak konserve yapmayı mantıklı bulmadıkları için çoğu vatandaş, kışlık konservesini bile yapmadı. Ancak şuanda yerli domates çıktı ve fiyatlar eski seviyesine döndü. Şuanda pazarlarda domates 2 liradan satılıyor. Vatandaşlar bu yaz böylesine uygun fiyatlardan domateslerini rahat rahat alarak konservelerini yapabilecekler.” dedi.

Vatandaşların tezgahlarda yazılı olan fiyatı görünce inanamadıklarını, fiyatını bir de kendilerinden duymak için sorduklarını belirten Kardeş; “Domates 2 lira diye yazıp domateslerin arasına koyuyoruz ancak vatandaşlar uzun zamandan bu yana yüksek olan fiyatlara alıştıkları için domatesin 2 lira olduğuna inanamıyorlar ve emin olmak için bir de bize soruyorlar. Fiyatların düşük olmasından vatandaşlar kadar pazarcılar olarak bizler de çok mutluyuz.” dedi.

Share
172 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.