hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Engellilerin sorunları eğitim ve çabayla azalacak

Son Güncelleme :

06 Şubat 2017 - 0:04

/ 620 views kez okundu.
Engellilerin sorunları eğitim ve çabayla azalacak

Artı Özel Eğitim Derneği, engellilerin toplumun her alanında daha fazla yer alabilmesi için çalışmaya devam ediyor

 ADANA (GÜNEY HABER)- Adana Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği, toplumda engellilerle ilgili farkındalık yaratmak, engelli bireylerin topluma entegresini sağlamak ve engelli ebeveynlerinin eğitimine katkı koymak için çaba göstermeyi yoğun şekilde sürdürüyor.

Hafta sonu Seyhan Oteli’nde bir araya gelen dernek başkanı ve üyeleri, bazı yeni üyelerin de katıldığı toplantıda önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek proje ve etkinlikleri tartıştı. Toplantıda ayrıca 27 Şubat 2017’de bir günlüğüne Adana’ya gelecek Tohum Otizm Vakfı’yla birlikte yapılacaklar planlandı.

Engelli bireylerin çağdaş ülkelerdeki oranda ve kalitede hayata karışması için eğitimin önemine vurgu yapılan toplantıda, bu konuda ilgili her kesimin eğitimine büyük önem verilmesi gerektiği bir kez daha vurgulandı. Yeni fikirler ve önerilerin dile getirildiği toplantıda adeta beyin fırtınası yaşandı.

Adana Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Fatoş Şen, derneğin her geçen gün etkinliğini artırdığını, amaçlarına ulaşma yolunda önemli adımlar attıklarını belirterek, üye sayılarının fazlalaşmasından duyduğunu memnuniyeti dile getirdi. Engellilerin hayatın içinde, her alanda daha fazla sayıda yer alabilmesi için eğitimin önemine vurgu yapan Fatoş Şen, bu konuda kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleriyle yapılan işbirliğini yoğunlaştırmaya daima hazır olduklarını ifade etti.