hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Evsizlere sıcak çorba

Son Güncelleme :

11 Ocak 2019 - 1:10

/ 659 views kez okundu.
Evsizlere sıcak çorba

Adana Çorba Gönülleri Platformu yeni yılla birlikte çorba dağıtma faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bundan böyle her Salı günü saat 19’da İnönü Parkı’nda çorba dağıtacak olan Adana Çorba Gönülleri Platformu üyeleri, daha çok insana ulaşabilmek için destek bekliyorlar.

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana Çorba Gönülleri Platformu yeni yılla birlikte çorba dağıtma faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bundan böyle her Salı günü saat 19’da İnönü Parkı’nda çorba dağıtacak olan Adana Çorba Gönülleri Platformu üyeleri, daha çok insana ulaşabilmek için destek bekliyorlar.

Adana’da önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirerek, herkes tarafından büyük bir takdir ile karşılanan ve çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu Adana Çorba Gönüllüleri Platformu Üyeleri, sıcacık çorbaları ile her hafta Salı günü İnönü Parkı’nda evsizlere ve bu soğuk günlerde parklarda yaşamak zorunda kalanların içlerini ısıtmaya devam ediyorlar.

Yaptıkları işin gönüllülük esasına dayalı olduğunu ve herkesin elinden geleni yapabilmesi ile daha çok kişiye ulaşabileceklerini belirten Adana Çorba Gönülleri Platformu Üyeleri; “Geçen yıl Perşembe günleri yine aynı yerde İsmet İnönü Parkı’nda çorba dağıtımı yapıyorduk. Bu yıl Salı günleri çorba dağıtımına devam edeceğiz. Bu iş bir gönül işi olduğu için herkes elinden geleni yapıyor. Kimileri çorba için malzeme alıyor, kimileri pişirimini yapıyor, bazılarımız çorbanın dağıtımı ile ilgileniyoruz. Ancak daha çok desteğe ihtiyacımız var. Ne kadar çok kişi bizlere destek verirse bizler de o kadar çok evsiz kardeşlerimize sıcak çorba dağıtabiliriz.” ifadelerini kullandılar.

Daha çok destek bekliyoruz

Askıda ekmek kampanyasına da destek beklediklerini belirten Adana Çorba Gönüllüleri Platformu Üyeleri; “Bizler adımızı ne kadar çok duyurursak grubumuza o kadar çok katılım olur. Bu nedenle sosyal medyadan bizleri takip edebilir ve bizim çalışmalarımıza destek olabilirsiniz. Çorba dağıtımının yanı sıra askıda ekmek kampanyasını da sürdürüyoruz. Herkesi bu konuda da duyarlı olmaya davet ediyoruz. Herkes kendi mahallesindeki ekmek fırınları ile görüşüp, kendi ihtiyacınızdan fazlasını alıp, askıya bırakarak ihtiyaç sahiplerinin buralardan almasına vesile olabilirsiniz.” şeklinde konuştular.