Adana Güney Haber

FISTIK TARLALARINDA BAŞAK MESAİSİ

FISTIK TARLALARINDA BAŞAK MESAİSİ
139 views
23 Eylül 2021 - 13:57

Türkiye’nin önemli tarım merkezlerinin başında gelen Adana’da tarlalarda fıstık hasadı sonunda tarlada kalan fıstıklar ise vatandaşlar tarafından toplanıyor.

(HABER MERKEZİ)-Türkiye’nin önemli tarım merkezlerinin başında gelen Adana’da tarlalarda fıstık hasadı sonunda tarlada kalan fıstıklar ise vatandaşlar tarafından toplanıyor.

Adana’da her hasat sonrasında tarlada kalan ürünleri toplamak için başakçılar tarlalara akın ediyor. Şu sıralar fıstık tarlalarında yoğunluk oluşturan başakçılar, buradan topladıkları ürünlerin bir kısmını kendilerinin tükettiğini bir kısmını ise sattıklarını ifade ettiler.

Adana’da fıstık hasadı yapılan tarlalarda başak toplayıp satmak isteyen vatandaşların traktörleriyle fıstık tarlasına akın etmesi, ilginç görüntüler oluşturdu. Fıstık hasadı çoğu tarlada sona ererken hasat sonrası tarlada kalan fıstıkları toplamak isteyen başakçıların mesaisi de devam ediyor. Fıstık tarlalarında kalan fıstıkları toplamak yoğunluk oluşturan başakçılar, tarlalarda daha fazla fıstığı toplamak için adeta birbirleri ile yarıştılar. Zaman zaman gerginliklerin de olduğu fıstık toplamada eli çabuk olanlar yanlarında getirdikleri kovaları ve çuvalları daha rahat kolay doldurabildiler.

Çocuklarıyla birlikte başak toplamaya gelen vatandaşlar; “Adana’da insanların büyük çoğunluğu fıstık tarlalarına gelmiş. Bizler de çocuklarımız ile birlikte geldik. İnsanlar daha çok fıstığı kapabilmek için birbirleri ile yarışıyorlar. Ara sıra kavgalar da yaşanıyor ancak hızlı davranan çuvalını daha çok doldurabiliyor. Bu nedenle aileler ile birlikte gelmek daha rahat oluyor.” diye konuştular.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -