Adana Güney Haber

GENÇ DOKTOR KORONA VİRÜS NEDENİYLE ÖLDÜ

GENÇ DOKTOR KORONA VİRÜS NEDENİYLE ÖLDÜ
683 views
05 Şubat 2021 - 1:32

Adana Şehir Hastanesi’nde görevli Acil Tıp asistanı Dr. Mehmet Ertane (38), 4 Aralık’ta Covid-19 nedeniyle hastaneye başvurdu. 7 Aralık’ta yoğun bakıma alınan Dr. Mehmet Ertane daha sonra entübe edildi. Bugüne kadar yoğun bakımda olan Dr. Ertane, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Korona virüse yenilen 38 yaşındaki doktor için görev yaptığı hastanede tören düzenlendi, törenin ardından memleketi Ceyhan’da toprağa verildi.

ADANA (İHA) – Adana’da acil tıp asistanı olarak görev yapan doktor, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.
Adana Şehir Hastanesi’nde görevli Acil Tıp asistanı Dr. Mehmet Ertane (38), 4 Aralık’ta Covid-19 nedeniyle hastaneye başvurdu. 7 Aralık’ta yoğun bakıma alınan Dr. Mehmet Ertane daha sonra entübe edildi. Bugüne kadar yoğun bakımda olan Dr. Ertane, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

KORONA VİRÜSTEN ÖLEN DOKTORA GÖZYAŞILI VEDA
Korona virüsten hayatını kaybeden acil tıp asistanı doktor Mehmet Ertane için tören düzenlendi. Törende hem ailesi hem de meslektaşları gözyaşlarını tutamadı.
Adana Şehir Hastanesi’nde görevli Acil Tıp asistanı Dr. Mehmet Ertane (38), 4 Aralık’ta Covid-19 testi pozitif çıktı. Rahatsızlığı artınca 7 Aralık’ta yoğun bakıma alınan Dr. Mehmet Ertane daha sonra entübe edildi. Bugüne kadar yoğun bakımda tedavi gören Dr. Ertane, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Dr. Ertane için görev yaptığı Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tören düzenlendi. Törende meslektaşları ve Ertane’nin annesi Mihriban ile babası Mehmet gözyaşlarını tutamadı. Bazı sağlık çalışanlarının gözlük, maske ve siperlikle törene katıldığı görüldü.
Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar, sağlık camiası olarak hüzünlü olduklarını belirtti.
Törenin ardından Ertane’nin Türk Bayrağı’na sarılı tabutu defnedilmek üzere Ceyhan’a gönderildi. Öte yandan Ertane’nin annesi Mihriban ile babası Mehmet’in de geçtiğimiz günlerde koronayı atlattığı öğrenildi.

MEMLEKETİ CEYHAN’DA TOPRAĞA VERİLDİ
korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden Acil Tıp Asistanı Dr. Mehmet Ertane memleketi Ceyhan’da toprağa verildi.
Dr. Mehmet Ertane’nin (38) cenazesi görev yaptığı Adana Şehir Hastanesindeki törenin ardından memleketi Ceyhan ilçesine getirildi.
Abdulkadir Ağa Camisinde kılınan cenaze namazının ardından genç doktorun cenazesi, Asri Mezarlığında gözyaşları arasında defnedildi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -