hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

HDP Engin Alan önerisine ne yanıt verdi

Son Güncelleme :

08 Mayıs 2014 - 17:08

/ 1.122 views kez okundu.
HDP Engin Alan önerisine ne yanıt verdi

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in Engin Alan’a yönelik önerisine ilişkin, “Bu geçici bir çözümdür, elbette ki birlikte bunu yapalım ama köklü bir çözüm olan anayasa değişikliği konusu 3 günümüzü alır” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda, Yolsuzluğa Karşı Ceza Hukuku Sözleşmesine Ek Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı üzerinde konuşan Kaplan, TBMM Başkanı’nın Engin Alan’a ilişkin önerisine değindi.

Tutuklu milletvekili sorununa işaret eden Kaplan, şöyle dedi:

“Bunu anayasa çözer, bunun dışındaki bütün çözümler geçicidir. Sayın Meclis Başkanı bir yazı göndermiş bütün grup başkanlıklarına, bize de göndermiş ve umarım bu geçici çözümlerden öte yasama görevinin yapılmasıyla ilgili yıllarca mağduriyetler yaşanmadan kendi üyelerinin kendi sorununu çözüp hani ‘terzi kendi söküğünü dikemez’ misali durumda olan bir Meclis durumundan kurtulmanın zamanı diye düşünüyoruz. Bu geçici bir çözümdür, elbette ki birlikte bunu yapalım ama köklü bir çözüm olan anayasa değişikliği konusu 3 günümüzü alır en fazla. Daha köklü bir çözümle bunu aşmakta yarar vardır.”

Odatv.com