Adana Güney Haber

Her şey daha yeşil bir dünya için

Her şey daha yeşil bir dünya için
119 views
18 Aralık 2020 - 0:33

Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Ceyhan Fidanlığında yaklaşık 50 farklı türde fidan yetiştiriliyor. Yetiştirilen bu fidanlar kısa zaman sonra topraklarla buluşarak akciğerlerimiz olmaya devam edecek.

(HABER MERKEZİ)-Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Ceyhan Fidanlığında yaklaşık 50 farklı türde fidan yetiştiriliyor. Yetiştirilen bu fidanlar kısa zaman sonra topraklarla buluşarak akciğerlerimiz olmaya devam edecek.

Orman varlığını arttırmak daha yeşil alanlar oluşturmak amacı ile Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Ceyhan Fidanlığı, fidan yetiştirmeye devam ediyor. Ceyhan fidanlığında yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Adana Ceyhan Fidanlığımızda, yaklaşık elli türde fidan üretiyoruz. Ürettiğimiz bu fidanlar, gerçekten görülmeye değer. Her Şey Daha Yeşil Bir Türkiye için ifadelerini kullandı. 

Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Ceyhan Fidanlığında inceleme yapan Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz Fidanlık Müdürü Yalçın Serikler’den yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alarak işletme müdürlüklerinin ve özel sektörün talepleri doğrultusunda fidan üretimlerinin hızla devam ettiği ifade etti. Ayrıca Ceyhan Fidanlığı’nda üretim parsellerini gezerek tohum üretim, fidan üretimi, peyzaj ve süs bitkileri üretimi, gelir getirici tür fidan üretim çalışmalarını inceleyerek, fidanlığın satış reyonunda denetimlerde bulundu.

2020 yılında bulunan 7 milyon 300 bin fidan üretim programının aşılarak asli ağaç türlerindeki fidanların yanında ekonomik getirisi olan türlerinde üretildiğini vurgulayan Mahmut Yılmaz “Daha yeşil bir Türkiye için ülkemiz ve bölgemiz  ihtiyaçlarını ön planda tutarak vatandaşlarımız, okullarımız, kamu kurumu ve kuruluşlarımız ile özel sektörün fidan taleplerini  karşılama noktasında var gücümüzle gücümüzle çalışıyoruz. Bugün Fidan yarın Nefes diyerek üretiyoruz ve üretmeye de devam edeceğiz. Ayrıca orman köylümüzün gelirini arttırmak üzere yapılan  gelir getirici tür (ceviz, badem, dut, zeytin v.b) üretimlerini de arttırıyoruz. Yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -