Adana Güney Haber

Hindiler bakıma alınıyor

Hindiler bakıma alınıyor
274 views
07 Aralık 2020 - 2:04

Yılbaşının gelmesine yaklaşık olarak 1 aydan kısa bir süre kala hindiler de görücüye çıkmaya başladı. Yılbaşı öncesinde büyük talep görecek olan hindiler yılbaşına kısa bir süre kala bakımlara alınarak daha iri ve daha lezzetli hale getiriliyor.

(HABER MERKEZİ)-Yılbaşının gelmesine yaklaşık olarak 1 aydan kısa bir süre kala hindiler de görücüye çıkmaya başladı. Yılbaşı öncesinde büyük talep görecek olan hindiler yılbaşına kısa bir süre kala bakımlara alınarak daha iri ve daha lezzetli hale getiriliyor.

Kış mevsiminde özellikle de yılbaşı öncesinde vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören hindiler, şimdiden talep görmeye başladı. Ortalama olarak 12 kilo ile 15 kilo arasında eti olan hindiler, bu yılbaşında da büyük ilgi göreceğe benziyor.

Hindi etinin tıpkı ördek etinde olduğu gibi kış mevsiminde yani soğuk havalarda tüketilmesi gerektiğini bu nedenle hindi etine en fazla talebin aralık ayı ile şubat ayı arasında olduğunu belirten Hüseyin Kurnaz; “Hindi eti yapısı itibari ile kış mevsiminde tüketilmesi daha uygun oluyor. Bu nedenle hindi satışlarımız kış mevsiminde çok yoğun oluyor. En fazla yoğunluğu da yılbaşı öncesinde yaşıyoruz. İnsanlar hindi etine yılbaşında daha çok talep ediyorlar. Şuanda da hindilere gelip bakanlar ve yılbaşı için fiyat soranlar oluyor. Bizler yılbaşı öncesinde hindilerimizi satışa hazır hale getirmek için bakıma alıyoruz.” dedi.

Hindi fiyatları hakkında da bilgiler veren Kurnaz; “Hindi fiyatları geçen yıla göre pek bir değişikliğe ve zamma uğramadı. Bu yıl da tıpkı geçen yıl olduğu gibi ortalama olarak bir hindi kilosuna göre 120 liradan başlıyor ve 180 liraya kadar değişen fiyatlardan satılıyor. Normal yapıya sahip bir hindi ile rahatlıkla 7-8 kişilik bir sofra hazırlanabiliyor. Hindi satın alacak olan kişilere de tavsiyem mutlaka genç olan hindilerden tercih etmeleridir. Çünkü hindi zaten sert bir ete sahip olduğu için pişirimi zaman alır bir de genç olmayan bir hindi satın alırsanız pişirim süreniz daha da uzun olur.” şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -