hava 34° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,9466 % % 0.15
EURO 35,3509 % % -0.06
GRAM ALTIN 2.469,82 % % 0,01
ÇEYREK A. 4.038,15 % % 0,01
BITCOIN 61.228,51 % 0.566
SON DAKİKA

İmamoğlu Tapu’da İşler Yürümüyor

Son Güncelleme :

06 Mart 2017 - 0:42

/ 661 views kez okundu.
İmamoğlu Tapu’da İşler Yürümüyor

Adana’nın İmamoğlu ilçesinde vatandaşlar Tapu Müdürlüğü’nden şikayetçi. 2016 yılı Kasım ayından beri sadece 2 personellin görev yaptığı  İmamoğlu Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğü’nde işler yürümüyor.

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana’nın İmamoğlu ilçesinde vatandaşlar Tapu Müdürlüğü’nden şikayetçi. 2016 yılı Kasım ayından beri sadece 2 personellin görev yaptığı  İmamoğlu Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğü’nde işler yürümüyor.

İmamoğlu’nda görev yapan mevcut tapu müdürünün emekliye ayrılmasından sonra, boşalan tapu müdürlüğü görevine vekil yapan bir yardımcının olmaması ve çalışan personellerden birinin yüzde 84 engelli olmasından dolayı her ay sonunda en az bir hafta tedavi gördüğü için senelik izinde olması, diğer bir personelin 675 sayılı KHK ile görevinden ihraç edilmesi ile ilçenin tapu işlerini sadece 3 personel yürütüyor. Personellerden biri imza yetkilisi olarak müdürlüğe vekalet ederken geriye kalan iki personel ile vatandaşlara hizmet edilmeye çalışılıyor.

Konuyla ilgili olarak genel müdürlüğe  vatandaşlara sunulan tapu hizmetinin aksamaması ve hazine sorumluluğu ile ilgili bir sorun çıkmaması için genel müdürlük norm kadro esasları gereği en az 2 personele daha ihtiyaç duyulduğu resmi olarak bildirilmesine rağmen bugüne kadar hiç bir atama yapılmaması tapu işlerinin aksamasına neden oluyor.

İmamoğlu’nda Tapu  Müdürlüğü’nde işerlerin sağlıklı yürümemesinden şikayetçi olan vatandaşlar; “en basit bir işlem için saatlerce beklemek zorunda kalıyoruz. hiç bir işlemimiz sağlıklı bir şekilde yürümüyor. alım-satım yaparken tapu devir işlerinde sorun yaşıyoruz. bütün ilçenin tapu işlemelerini sadece 2 memur yapıyor. 2 memurla iş mi biter. Bu nasıl bir düzen, 2016 yılı Kasım ayından beri bu sıkıntıları yaşıyoruz. Yetkili makamların bu soruna bir çözüm bulmasını istiyoruz. İki memur ile iş mi yürür koskoca ilçede” diyerek, sıkıntılarını dile getirdiler.