logo

01 Kasım 2018

Karataş-Yumurtalık sahil şeridi yatırım bekliyor!

12 yıl önce yatırım kararı alındı kaderiyle baş başa bırakıldı!:

 Karataş-Yumurtalık sahil şeridi yatırım bekliyor!

 CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, 2006 yılında Bakanlar Kurulu’nun aldığı karara rağmen hiçbir yatırıma sahne olmayan Yumurtalık-Karataş sahillerini, meclis gündemine taşıdı. TBMM genel kurulunda konuyla ilgili konuşma yapan Şevkin, Karataş ve Yumurtalık’ın Adana’nın gelişime açık, turizme açılan sahil ilçeleri olmasına rağmen yıllardır kaderiyle baş başa bırakıldığını vurguladı.

ADANA (GÜNEY HABER) – CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, 2006 yılında Bakanlar Kurulu’nun aldığı karara rağmen yatırım yapılmayan Yumurtalık-Karataş sahillerini, Meclis gündemine taşıdı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) genel kurulunda konuyla ilgili konuşma yapan Şevkin, Karataş ve Yumurtalık’ın Adana’nın gelişime açık, turizme açılan sahil ilçeleri olmasına rağmen yıllardır kaderiyle baş başa bırakıldığını ifade etti.
Bakanlar Kurulu’nca ‘Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’ olarak ilan edilerek ‘Turizm Teşvik Kanunu’ kapsamına alınan Adana’nın Karataş ve Yumurtalık ilçelerinin 2006 yılında alınan bu kararın üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen herhangi bir yatırıma sahne olmadığını söyleyen Şevkin, “Karataş ve Yumurtalık, Adana’nın gelişime açık, turizme açılan sahil ilçeleri olmasına rağmen yıllardır kaderiyle baş başa bırakılmıştır. Tarihi, kültürel ve doğal turizmin dünyadaki en güzel örneklerinin sergilenebileceği Yumurtalık ve Karataş ilçeleri yeni bir yapılanmayla ülkemizin turizmdeki tanıtım yüzü olabilecek özelliklere sahiptir” dedi.
Kamu-özel sektör işbirliği, doğru teşvik ve planlamalarla iki ilçeyi birbirine bağlayan sahil şeridinin daha fazla geç kalınmadan dünya turizmine kazandırılması gerektiğini belirten Şevkin, Karataş Belediyesi’nin 2015 yılında fizibilite raporunu hazırlayıp tanıtımını gerçekleştirdiği Adana-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti feribot seferleri projesinin de desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

Share
211 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.