hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,8126 % % -0.04
EURO 35,1673 % % -0.06
GRAM ALTIN 2.449,70 % % -0,04
ÇEYREK A. 4.005,25 % % -0,04
BITCOIN 63.720,01 % -0.928
SON DAKİKA

KENT KONSEYİ ETKİNLİĞİNDE BASIN AÇIKLAMASINA ENGEL

Son Güncelleme :

09 Mart 2017 - 1:31

/ 318 views kez okundu.
KENT KONSEYİ ETKİNLİĞİNDE BASIN AÇIKLAMASINA ENGEL

8 Mart Dünya Kadınlar Günü,  Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından özel etkinlikle kutlandı:

 

Kent Konseyi etkinliğinde basın açıklamasına engel

 

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikte basın açıklaması yapmak isteyen Kent Konseyi Kadın Meclisi sözcüsüne emniyet mensupları engel oldu. Alınan son kararlar doğrultusunda açık havada basın açıklamasına izin verilmeyeceği belirtilerek Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ilişkin basın açıklaması engellendi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kadının toplumdaki yerinin o toplumun gelişmişlik düzeyini belirttiğini vurguladı.
Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel Cumhuriyet Park içerisinde düzenlenen program Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi. Programda konuşan Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zeynep Cennet Ünal, 8 Mart’ın tarihteki yerine, kadınlar yanarak can verdiğini ancak günümüzde bir sevgililer günü niteliğinde kutlandığına dikkat çekerek kadın erkek arasındaki fırsat eşitliğinin sağlanması gerektiğini vurguladı.

BASIN AÇIKLAMASINA ENGELEtkinlikte basın açıklaması yapmak isteyen Kent Konseyi Kadın Meclisi sözcüsüne emniyet mensupları engel oldu. Alınan son kararlar doğrultusunda açık havada basın açıklamasına izin verilmeyeceği belirtilerek Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ilişkin basın açıklaması engellenmiş oldu.

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zeynep Cennet Ünal’ın günün anlam ve önemini belirten hoş geldin konuşmasından sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kadınlarla kahvaltı yaparak günlerini kutladı.

Kadınlarla kahvaltı yaptıktan sonra programda konuşan Başkan Sözlü, kadınların toplum içerisindeki sorun ve beklentilerinin bir günde halledilecek bir mesele olmadığını belirtti. Dünya geliştikçe insanlık aleminin kazanımları arttıkça kadınların olumsuz yüklerinin azalmasını dilediğini ifade eden Başkan Sözlü, “Her erkek bir kadının eşi, kardeşi, evladı İnsan olarak tek başına değil, bir bütünün parçasıyız” diyerek kadınlar ve erkeklerin ayrıştırılamayacağını, bir bütün olduklarını vurguladı.
Kadınların yaşamındaki olumsuzluklarda erkek egemen bir kültürde bulunmamız dolayısıyla erkeklerin etkisi olduğunu söyleyen Başkan Sözlü, 8 Mart’ın aslında bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için kutlandığını ifade etti. Kadının ailenin temel direği olduğunu belirten Başkan Sözlü, “Kıydığım nikahlarda şu özdeyişi söylerim hep: ‘yuvayı dişi kuş yapar’. Bunun sebebi Türk Milleti’nde ailemizin saadeti bereketi kadınların omzundaki yükselir. Kadının olmadığı bir ailenin yükselmesi toplumsal manada başarılamaz. Dünyanın gelişmiş toplumlarına bakarsak o toplumlarda kadınların iş, eğitim, siyaset hayatında ön sıralarda olduğunu görebiliriz” dedi.
Konuşmasını Atatürk’ün “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” sözünü hatırlatıp “Türkiye Cumhuriyeti Türk kadınının yükselişi ile yükselecektir” diyerek sonlandırdı.
Programın sonunda Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ünal, Başkan Sözlü’ye bir plaket ve kadınların Adana Büyükşehir Belediyesi okuma salonunda yaptıkları bir tablo takdim etti.