hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Kınalı Keklikler Doğayla Buluştu

Son Güncelleme :

02 Haziran 2014 - 22:00

/ 476 views kez okundu.
Kınalı Keklikler Doğayla Buluştu

AW106494

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü Adana Şube Müdürlüğü’nce, “2014 yılı Doğaya Keklik Yerleştirme Eylem Programı” kapsamında doğaya 500 kınalı keklik bırakıldı. 

ADANA (GÜNEY HABER) – Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü Adana Şube Müdürlüğü’nce, “2014 yılı Doğaya Keklik Yerleştirme Eylem Programı” kapsamında doğaya 500 kınalı keklik bırakıldı.
7. Bölge Av ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Mehmet Yüksel Çevirgen, törende yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş Kapıçam Kanatlı Üretim Merkezi’nden getirilen 500 adet kekliğin Tufanbeyli’de doğaya salınımının yapıldığını, hem süne ile mücadele etmeyi hem de popülasyonu azalan kekliklerin çoğalmasını sağlamak avcılık ve yaban hayatını düzenlemek, doğal hayatı yaban hayatı ile birlikte iyileştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.
Tufanbeyli Belediye Başkanı Av. Remzi Ergü ise emekle yapılan doğal ortamı dengelemenin bir tetikle bozulmamasını ve korunması gerektiğini ifade etti.
Konuşmaların ardından bakanlıkça tahsisi yapılan 500 kınalı keklik Tufanbeyli ilçesine bağlı Güzelim köyünde doğaya salındı.