Adana Güney Haber

Köy ekmekleri satışlarını arttırdı

Köy ekmekleri satışlarını arttırdı
112 views
02 Haziran 2021 - 1:45

Doğal yaşamın vazgeçilmezi olan ve el lezzetini de içinde barındıran yufka ekmekler son dönemde büyük bir ilgi gördü. Ev hanımlarının aile bütçesine katkı için başladıkları ekmek yapma telaşı, gösterilen ilgi karşısında iş koluna dönüşmüş durumda.

(HABER MERKEZİ)-Doğal yaşamın vazgeçilmezi olan ve el lezzetini de içinde barındıran yufka ekmekler son dönemde büyük bir ilgi gördü. Ev hanımlarının aile bütçesine katkı için başladıkları ekmek yapma telaşı, gösterilen ilgi karşısında iş koluna dönüşmüş durumda.

Açtığı yufkacı dükkanında kendi elleriyle açtığı yufkaları satan ve bu sayede hiç kimseye muhtaç olmadan ayakta durabildiğini ifade eden Ayşe Korkut; “Ben çocukluk çağlarımdan itibaren annemle birlikte sürekli yufka açardım. İlk zamanlarda beceremedim ama aça aça elim alıştı. Zaten zor bir iş de değil. Birçok ev hanımının sürekli kendi evinde yapıyordur. Ancak herkes gerek el becerisi yetmediği için gerekse de günümüzde kadınların daha aktif olarak iş hayatında oldukları için yufka açmaya vakitleri olmuyor. Bu durumda da mecburen bizlere başvuruyorlar. Ben okumayı çok istedim ama maalesef okuyamadım. Ama eve de kendimi kapatmadım. Bir ev hanımı ne yapar; yemek yapar, temizlik yapar… Ben de en iyi bildiğim işi yaparak çalışma hayatının içinde yer aldım. Buradan kazandığım para ile hem eşime destek oluyorum hem de çocuklarımın okumasına destek oluyorum.” dedi.

Köy usulü yaptıkları yufka ekmeklerin çok satıldığını belirten Korkut: “Biz arkadaşlarımızla birlikte burada yufka ekmek yapıp satıyorum. Şehir hayatında insanlar böylesine yöresel lezzetlere hasret oldukları için büyük ilgi gösteriyorlar. Bizim yaptığımız yufka ekmekler, köylerde yaylalarda yapılan ekmeklerin lezzetinde olduğu için insanlar gönül rahatlığı ile satın alıyorlar. Bu sayede bizler de kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı başarıyor ve aile geçimine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşamış oluyoruz.” şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -