logo

Köy yumurtasına zam yok

Son günlerde birçok ürüne uygulanan zamlardan sofraların vazgeçilmez lezzeti olan yumurtada nasibini almış fiyatı yükselmişti. Market yumurtalarına gelen zam, organik köy yumurtasına yansımadı ve yumurta hala daha tanesi 1 liradan satılmaya devam ediliyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-Son günlerde birçok ürüne uygulanan zamlardan sofraların vazgeçilmez lezzeti olan yumurtada nasibini almış fiyatı yükselmişti. Market yumurtalarına gelen zam, organik köy yumurtasına yansımadı ve yumurta hala daha tanesi 1 liradan satılmaya devam ediliyor.

Daha önce 30’lu satılan market yumurtaları markalarına göre fiyatları da değişiklik gösterilmekle birlikte ortalama olarak 12 liraya satılırken şuanda 18 liradan başlayan fiyatlardan satılıyor. Ancak bu fiyat artışları karşısında köy yumurtalarına zam gelmedi ve eski fiyatı geçerli olmak üzere tanesi 1 olarak satılıyor.

Şuanda köy yumurtasına herhangi bir zam yansıtmadıklarını belirten Yumurta Üreticisi Erdoğan Özbey; “İçinde bulunduğumuz ekonomik şartlarda sadece marketler değil hemen hemen bütün sektörlerdeki ürünlere inanılmaz zamlar yapılıyor. Alım gücü iyice düşen vatandaşlar, alışveriş yapmakta zorlanırken temel gıda maddelerini de her halükarda alması lazım. Bunlardan bir tanesi yumurtadır. Yumurta da inanılmaz fiyat oyunları var fiyatlar gerçekten uçmuş durumda. Market yumurtalarına yapılan bu uçuk zamlar şuanda organik köy yumurtalarına yansımamış durumda.” ifadelerini kullandı.

Tavukların yediği buğdaya ve mısıra da zam gelmesine rağmen şuana kadar fiyat yükselişi yapılmadığına dikkati çeken Erdoğan Özbey; “Tavukların yedikleri mısır ve buğdaydır. Salma tavukçular yapılan tavuklarda ottan, topraktan besleniyorlar. Buğdaya ve mısıra zam geldi evet ama biz zam yapmadık. Dışarıdaki fiyatlara da bakıyorum köy yumurtaları birçok yerde eski fiyatı olan 1 liradan satılıyor.” dedi.

Share
168 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.