Adana Güney Haber

Köylülerin peynir mesaisi

Köylülerin peynir mesaisi
89 views
22 Temmuz 2020 - 5:25

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte otlak alanlarda bulunan inek, keçi ve koyunların sütlerinden peynir elde etme mesaisi başladı.

(HABER MERKEZİ)-Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte otlak alanlarda bulunan inek, keçi ve koyunların sütlerinden peynir elde etme mesaisi başladı.

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan peynirler her zaman büyük ilgi görmeye devam ediyor. Hepsi kendilerine has olan özel lezzetleri ile büyük ilgi gören köy peynirleri köylerde büyük bir zahmetle hazırlanmaya devam ediliyor. Günümüzde doğal ürünlere olan ilginin artması ile birlikte kişilerin sofralarından eksik etmemeye özen gösterdikleri köy peynirleri hazırlanır hazırlanmaz satılıyor.

Hakiki köy peynirlerinin çok beğenildiğini ve bu nedenle de çok talep aldığını belirten Emine Asma; “Hakiki el yapımı olan köy peynirleri büyük ilgi görüyor. Bizler ineklerimizden ve keçilerimizden sütleri sağar sağmaz peynir yapıyoruz. Köy peynirleri büyük talep gördüğü için yaptığımız peynirler yapılır yapılmaz satılıyor. Daha çok da sipariş üzerine peynirler yaptığımız için peynirleri hemen yaparak sahiplerine teslim etmeye çalışıyoruz. Şuanda havalar güzel ve her yer ot olduğu için hayvanlar yemden ziyade doğal besleniyorlar ve sütleri hali ile de peynirleri daha lezzetli oluyor.” ifadelerini kullandı.

Köy arasında en çok tulum peynirlerinin beğenildiğini belirten Asma; “Birçok farklı peynir türü yapıyoruz. Yaptığımız peynirler arasında da en çok beğenilen ve tercih edileni tuluma basılan keçi peynirleri oluyor. Tulum keçi peynirlerinin kendisine ait bir lezzeti olduğu için bu lezzeti tadanlar bu peynirden vazgeçemiyorlar. İçinde hiçbir katkısı maddesi olmayan bu peynirleri de herkese tavsiye ederim.” şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -