logo

LÖSEV Adana İrtibat Ofisi açılıyor 

Kısa adı LÖSEV olan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Adana İrtibat Ofisi cumartesi günü açılıyor. 

ADANA (GÜNEY HABER) – Kısa adı LÖSEV olan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Adana İrtibat Ofisi cumartesi günü açılıyor.
Merkezi Ankara’da bulunan LÖSEV’in Adana’da 450, Türkiye genelinde ise 30 bini aşkın kayıtlı hastası bulunuyor. Diğer kanserli çocuklara da maddi yardımın yanı sıra kan, ilaç, giysi yardımında bulunan vakıf, bütün erişkin kanser hastalarına ilaç ve sosyal destek de sağlıyor.
LÖSEV Bursa İl Koordinatörü Füsun Emecan Özcan, LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer ile Adana protokolünün katılımıyla 27 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek olan açılış programına tüm Adanalılar’ı davet etti.
Özcan, Adana İrtibat Ofisi’nde kayıtlı hastalara vakfın ücretsiz tedavi olanaklarına yönlendirmenin yanı sıra eğitimler de verileceğini, lösemili çocukların anneleri içinse bir üretim atölyesi kurulacağını, bu atölyelerin bir yandan hasta çocukların ailelerine sosyal güvence ve gelir sağlarken, diğer yandan da uğraş tedavilerine katkıda bulunmasının amaçlandığını söyledi.
Özcan, son yıllarda giderek artan kanser vakalarına karşı toplumda farkındalık oluşturmak, hasta çocukların tedavilerine yardımcı olmak, onların moral-motivasyonlarını artırabilmek için bir dizi etkinlik yaptıklarını, halkı bilinçlendirmek için geniş kalabalıkların bulunduğu mekanlarda aydınlatıcı broşür ve dergi dağıtıp, konuşmalar yaptıklarını, LÖSEV’in amacı ve çalışmaları hakkında toplumu bilgilendirdiklerini kaydetti.

Share
175 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.