hava 39° Orta
DOLAR 32,6378 % % 1.12
EURO 34,8816 % % -0.07
GRAM ALTIN 2.446,00 % % 2,30
ÇEYREK A. 3.999,22 % % 2,30
BITCOIN 67.092,13 % -1.044
SON DAKİKA

Merdiven altı üretimlere dikkat!

Son Güncelleme :

11 Haziran 2019 - 2:15

/ 428 views kez okundu.
Merdiven altı üretimlere dikkat!

Piyasa bol miktarda bulunan lokum çeşitleri arasından bilindik firmaların ürünlerinin alınması sağlığın korunması açısından büyük önem taşıyor. Lokum ve şekerleme alışverişlerinde kalitesiz, merdiven altı üretimlere dikkat edilmesi gerekiyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-Piyasa bol miktarda bulunan lokum çeşitleri arasından bilindik firmaların ürünlerinin alınması sağlığın korunması açısından büyük önem taşıyor. Lokum ve şekerleme alışverişlerinde kalitesiz, merdiven altı üretimlere dikkat edilmesi gerekiyor.

Bayram alışverişleri başladığından bu yana piyasada bol miktarda sağlıksız, kalitesiz ürünler satıldığını ve bu ürünlerin fiyat açısından bilindik markalara göre daha ucuz olması nedeni ile vatandaşların aklının karıştığını belirten Lokum Ustası Recep Kundak; “Yaklaşık 15-20 gün öncesinden bayram alışverişleri başladı. Bayramlık alışverişlerde ilk sıralarda genellikle bayramlarda ikram edilen ve hediye olarak götürülen lokum ve çikolatalar yer alıyor. Bayram yaklaştıkça piyasada bol miktarda ne olduğu belirsiz, nerede üretildiği belirsiz olan lokum, şekerleme ve cezerye çeşitleri satılmaya başlandı. Fiyat olarak da bu kalitesiz ürünler bilindik ürünlere göre daha ucuz olduğu için vatandaşlarımız maalesef sağlıklarını hiçe sayarak bu ürünlere itibar ediyorlar. Bizim tavsiyemiz lokum gibi gıda maddelerinde aranılan ilk kriter sağlık olmalı. Bu nedenle bizim tavsiyemiz üretim yeri belli olan bilindik markalardan şaşmalarıdır.” dedi.

Merdiven altı üretim olan kalitesiz lokumların birçok zararı olduğunu söyleyen Kundak; “Yiyecek ürünleri alışverişi asla şakaya gelmez. İnsanlar sağlıklarını korumak için ne yediklerini bilmek isterler. Kalitesiz, merdiven altı ürünlerin piyasaya egemen olduğu bu günlerde sağlık açısından çok zararı bulunan bu tarz sağlıksız ürünler istenmeyen birçok sorun ortaya çıkarabilir. Bu nedenle tekrar altını çizmek istiyorum ki ucuz diye sağlığınızı tehlikeye atmayın. Bu tarz ürünleri ne kendiniz yiyin ne de sevdiklerinize yedirin.” ifadelerini kullandı.