logo

17 Temmuz 2019

Metil alkolden 17 günde 18 kişi öldü

Adana’da toplam 12 kişinin metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle tedavi gördüğü belirtildi 


(İHA) – Adana ve Mersin’de metil alkolden zehirlenen 2 kişi tedavi gördükleri hastanede hayatını kaybetti. 17 günde Mersin, Adana ve Niğde’de, metil alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 18’e yükseldi. 
Alınan bilgiye göre, dün metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle Z.S. Adana’da, B.G. (57) ise Mersin’in Tarsus ilçesinde hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan 2 kişi, doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı. 
Z.S. ile B.G.’nin cesetleri otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. 
2 kişinin ölümüyle birlikte 1 Temmuz’dan bu yana Mersin’de 9, Adana’da 8 ve Niğde’de 1 olmak üzere toplam 18 kişi hayatını kaybetti. 
Ceyhan Devlet Hastanesi’nde sekreter olarak çalışan H.K. (39) alkol zehirlenmesi şüphesiyle Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırıldı. H.K.’nin durumunun ağır olduğu belirtildi. 
Adana’da H.K. ile birlikte toplam 12 kişinin metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle tedavi gördüğü bildirildi. 

ADANA’DA METİL ALKOLDEN ÖLENLERİN SAYISI 4’E YÜKSELDİ 
Alınan bilgiye göre, 64 yaşındaki Vahap Y., Yüreğir Devlet Hastanesine rahatsızlandığı için gitti. Hastanede yapılan incelemelerde Vahap Y.’nin metil alkolden zehirlendiği tespit edildi. Bunun üzerine Vahap Y., Çukurova Üniversitesi Adana Balcalı Hastanesinde tedavi altına alındı. Bugün akşam saatlerinde ise Vahap Y. yaşam mücadelesini kaybetti. 
Böylelikle Adana’da metil alkolden ölenlerin sayısı 4’e yükseldi. 

Share
560 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.