hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

MHP İL BAŞKANI KANLI: O KAVŞAK ÜÇ AYDIR AÇIK. AMA DURAK YAPILMAMIŞ!

Son Güncelleme :

10 Ağustos 2023 - 6:47

/ 1.091 views kez okundu.
MHP İL BAŞKANI KANLI: O KAVŞAK ÜÇ AYDIR AÇIK. AMA DURAK YAPILMAMIŞ!

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana Büyükşehir Belediye yönetiminin Şehir Hastanesi karşısında toplu taşıma durağı yapmadığı için kavurucu yaz sıcakları altında vatandaşın yaşadığı sorunun peşini bırakmıyor…

(HABER MERKEZİ)- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı. “Bir kez daha anlaşılmıştır ki Adana Büyükşehir Belediyesi liyakatsiz kadroların elinde heba edilmiş, atıl hale düşürülmüştür.” dedi.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı ve bazı basın yayın organları, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında Adana Şehir Hastanesi karşında toplu taşıma durağı yapmadığı için vatandaşların aylardır güneş altında kavurucu sıcaklarda yaşadığı çileyi gündeme getirmiş ve “Durak yapacak paranız mı yok?” sorusu yöneltilmişti.

Basında çıkan haberlere istinaden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar adına yapılan ve kamu yöneticilerine yakışmayacak tarzda skandal ifadelerin kullanıldığı açıklama ise şu şekilde olmuştu:

“Karayollarının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü kavşağındaki uzun süren çalışmaları biter bitmez Şehir Hastanesi karşında inşa edilecek toplu taşıma durağı vatandaşın hizmetine girecek. Durağın inşa edilmesiyle ilgili ihale yapıldı. Şu anda bölgede zemin iyileştirmesi ve olası toprak kayması tehdidine karşı zemin perde çalışmaları sürüyor. Amaçları objektif habercilik olmayan, sadece sallamak isteyenlere duyurulur.”

Oysa, Büyükşehir Belediyesi’nin iş bilmezliğine bahane ettiği söz konusu kavşağın 28 Nisan 2023 tarihinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’yle beraber aynı gün hizmete girdiği, dahası kavşağın üç aydır kullanıldığı ortaya çıktı. Yusuf Kanlı “Vatandaşlarımızın canını yakan bu sorunu; devlet adamına, kamu idarecisine yakışmayan, nezaketten uzak, ayıplı, kusurlu açıklamalarınızla gündemden düşürmenize izin vermeyeceğiz. Hem suçlu, hem güçlü olamazsınız.” dedi.

Yusuf Kanlı, açıklamasında Zeydan Karalar’a şu soruları yöneltti:

“Söz konusu toplu taşıma durağı ihalesi ne zaman yapıldı? İhale ilanı nerede, ne zaman yayınlandı? İhaleyi hangi firma kaç liraya kazandı? Firmaya iş teslimi ne zaman yapıldı? İlgili kavşak 28 Nisandan beri, yani üç aydır açık olduğuna göre ihaleyi mi geç yaptınız? ‘Kavşak biter bitmez’ ihale yaptıysanız, reklamlarda belirttiğiniz gibi ‘86 günde domates yetişirken’, siz bir durağı neden bitiremediniz? Bütün bunların dışında, kavşak bitse de bitmese de vatandaşlarımızın sıkıntılarını hissederek geçici de olsa bir durak yapamaz mıydınız?”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Binlerce gariban çalışanın sokağa atılmasını, Adana’nın bozuk yollara, kışın sele, yazın sineğe mahkûm edilmesini, ekmek büfelerinde insanların canından bezdirilmesini, her gün konuşulan usulsüz işleri saymadan bile, sadece bir toplu taşıma durağı konusu dahi Büyükşehir Belediye yönetiminin beceriksizliğini, iş bilmezliğini görmeye yetiyor. Bir kez daha anlaşılmıştır ki Adana Büyükşehir Belediyesi liyakatsiz kadroların elinde heba edilmiş, atıl hale düşürülmüştür. Ancak Adana’yı çaresiz bırakmayacağız. Adanalılar dört yıl, dört ay dayandı, sekiz ay daha sabredecek, gereğini yapacaktır.” dedi.