logo

Miniklere güvenli internet eğitimi

Sevgi anaokulunun minik öğrencilerine yönelik güvenli internet kullanımı eğitimi verildi. Bilgisayar öğretmeni Uğur Aktaş’ın verdiği eğitiminde çocuklara internette araştırma yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiği ve güvenli internet kullanımının önemine dair oldukça önemli bilgiler verildi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Sevgi anaokulunun minik öğrencilerine yönelik güvenli internet kullanımı eğitimi verildi. Bilgisayar öğretmeni Uğur Aktaş’ın verdiği eğitiminde çocuklara internette araştırma yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiği ve güvenli internet kullanımının önemine dair oldukça önemli bilgiler verildi.

Günümüzün en büyük problemlerinden bir tanesi olan internet kullanımının zararları üzerine Sevgi Anaokulunda eğitim gören minik öğrencilere yönelik ‘güvenli internet kullanımı’ eğitimi verildi. Öğrencilerin büyük bir merak ve dikkatle dinledikleri eğitiminde çocukların internet kullanımlarını nasıl daha rahat ve güvenli yapacaklarının üzerinde duruldu.

Tablet ve akıllı telefonların hayatın çok önemli bir parçası olduğu günümüzde çocukların da bu gibi araçlar vasıtasıyla internetle tanışma yaşlarının da küçülmeye başlamasıyla birlikte anne babalar da çocuklarını gelebilecek sanal tehditlerden korumak için önlemler alıyor. Alınan önlemlerin yanı sıra çocuklara yönelik verilen eğitimlerle de internetin kullanım amaçları ve gelebilecek tehlikeler okullarda verilen eğitimlerle çocuklara anlatılmaya çalışılıyor. Bu eğitimlerden bir tanesi de Sevgi Anaokulunun minik öğrencilerine verilerek, güvenli internet kullanımı hakkında önemli bilgiler paylaşıldı.

Güvenli internet eğitimi hakkında kısaca bilgiler veren Bilgisayar Öğretmeni Uğur Aktaş; “İnternet artık hayatımızın içinde ve ne yapsak da ondan uzaklaşamıyoruz. Çocuklar da kullandıkları tabletler, anne babalarından oyun oynamak amacı ile aldıkları akıllı telefonlar sayesinde internetle çok küçük yaşlarda tanışmaya başlıyorlar. Günümüzde artık 2-5 yaş arasındaki çocukların interneti kullanma oranları yüzde 8’lere çıkmış durumda. Yaş aralığı ilerledikçe de internette vakit geçiren çocukların oranı da artıyor. Bu durum beraberinde birçok sorunu da getiriyor. Bugünkü eğitimimizde çocuklara, anne babalarının verdikleri sürede ve onların gözetiminde internet kullanmalarını, gereğinden fazla vakit geçirmenin zararlarını ve gelebilecek sanal tehditler hakkında bilgiler aktarmaya çalıştık. Ancak bu konuda anne babalara da çok önemli görevler düştüğünü ve çocuklarının internette geçirdikleri süre boyunca onların yanında bulunmalarının önemine de değindik.” dedi.

Share
420 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.