Adana Güney Haber

MÜSİAD çatısında Adana Kayseri iş birliği

MÜSİAD çatısında Adana Kayseri iş birliği
90 views
06 Eylül 2021 - 1:58

MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, birbirine komşu olan Adana ve Kayseri’nin iki önemli sanayi şehri olduğunu belirterek, “Daha etkin iş birliğine ihtiyacı var. Bu sağlanırsa her iki şehrin ekonomisi daha hızlı büyür” dedi.

(HABER MERKEZİ)-Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana, MÜSİAD Kayseri üyelerini ağırladı. ATOSEV Tesisleri’nde bir araya gelen Adana ve Kayseri MÜSİAD Üyeleri sektörel ikili görüşme yapma imkânı buldu. MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak ve MÜSİAD Kayseri Başkanı Mehmet Kütahneci, her iki şehrin Türkiye’nin güçlü ekonomi merkezleri olduğuna dikkat çekerek, daha etkin iş birliğinin iki şehre önemli kazanç sağlayacağını söylediler.

MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, Adana ve Kayseri’nin iki sınır şehri olmasına rağmen sanayi ve ticaret başta olmak üzere birçok alanda yeterli iletişim ve iş birliğinin bulunmadığını söyledi. Adana’nın Kayseri ile özel sektörden üniversitelere birçok kurumla iş birliği yapabileceğini, farklı alanlarda ortaklıklar kurulabileceğine dikkat çeken Kavak, “Kayseri, Adana’ya sadece coğrafi olarak yakın değil. Birçok Kayserili iş insanı Adana ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Bu yakınlık avantajının ekonomiye daha fazla katkı sağlayabilmesi için iş insanlarının ve iki şehrin kurumlarının ortak işlerde ve ortak projelerde buluşması lazım. MÜSİAD camiası olarak biz bunu başlattık. Yönetim kurullarımızla yaptığımız ortak toplantıda iş birliği fırsatlarını değerlendirdik. Bunu önümüzdeki dönemde yapacağımız etkinliklerle daha da genişleteceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin