hava 28° Orta
DOLAR 32,9298 % % 0.08
EURO 35,3217 % % -0.16
GRAM ALTIN 2.454,34 % % -0,62
ÇEYREK A. 4.012,85 % % -0,62
BITCOIN 61.990,00 % 5.569
SON DAKİKA

Oda Başkanları Sağlık Çalışanlarının Sıkıntılarını Dile Getirdi   

Son Güncelleme :

29 Haziran 2014 - 18:24

/ 538 views kez okundu.
Oda Başkanları Sağlık Çalışanlarının Sıkıntılarını Dile Getirdi    

AW130172

Adana Dişhekimleri Odası yönetimi, Adana Tabip Odası yönetimine “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Başkanı Vekili Dt. Hasan Boğa, Genel Sekreter Dt. Fatih Güler, Yönetim Kurulu Üyeleri Dt. İzzettin Çamurdan, Dt. Buket Uğuz ve Kadri Tuğbay Atay’ın katıldığı ziyarette konuşan Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman, uygulanan sağlık politikalarının Türkiye’de hekimlik mesleğinin itibarını yok ettiğini söyledi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman, uygulanan sağlık politikalarının Türkiye’de hekimlik mesleğinin itibarını yok ettiğini söyledi.
Adana Dişhekimleri Odası yönetimi, Adana Tabip Odası yönetimine “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Başkanı Vekili Dt. Hasan Boğa, Genel Sekreter Dt. Fatih Güler, Yönetim Kurulu Üyeleri Dt. İzzettin Çamurdan, Dt. Buket Uğuz ve Kadri Tuğbay Atay’ın katıldığı ziyarette konuşan Başkan Dt. Hasan Yaman, “Bilhassa kültür düzeyi yüksek olan insanlar, meslek odaları demokrasi çıtasının daha fazla yükselmesini arzu ediyor. İnsanların daha fazla birlik, bütünlük, kardeşlik içerisinde bir arada olmasını arzu ediyor ama çok değişik bir kültür oldu. Meslektaşlarımızın hem genel sağlıkta hem de ağız diş sağlığında çok büyük sıkıntıları var. Kölelik düzeni oluşturulmaya çalışılıyor. Siz hekimleri köleleştirdiler. Şimdi aynısını bizlere eczacılara uygulamaya çalışıyorlar. Bizleri bitirmek istiyorlar. Hekimliği itibarsızlaştırdılar” dedi.

PROF. DR. MUNGAN, HERKES BİRBİRİNİN PERFORMANSINA BAKAR OLDU
TTB Merkez Konsey Üyesi Dr. İsmail Bulca, Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Özalevli ve Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Resmiye Kaya Niron ve Dr. Tekin Müjde’nin de hazır bulunduğu ziyarette Diş Hekimleri Odası Yönetiminin ziyaretinden çok memnun olduğunu belirten Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, “Bugün mesleğimizde getirildiğimiz yere bakarsak nasıl vahim bir tablonun olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Çünkü genellikle yapmak zorunda bırakıldığımız ‘bugün kaç hasta baktın? Sizin polikliniğinizin geliri nedir? gibi soruları sormak ve bilgisayar üzerinde sadece yoğun verilerin gösterildiği bir hekimlik sistemi. Herkes şimdi birbirinin performansına bakar oldu. Bilimsel platformlardan giderek uzaklaşıldı. Sürdürülmesi için destek verilmediği gibi 3. basamak hastanelerde bile temel işin hizmet olduğu görüşü ile eğitimden ve bilimsel çalışmalardan uzaklaşılması isteniyor” dedi.