izmir escort
hava Orta
DOLAR 18,8383 % % 0.1
EURO 20,3282 % % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % % -2,34
BITCOIN 446.354 % -1.085
SON DAKİKA

Öğrü, Barışık’a Rakip Oldu

Son Güncelleme :

13 Mayıs 2014 - 17:17

/ 132 views kez okundu.
Öğrü, Barışık’a Rakip Oldu

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Metalden Başka Maddelerden Mamul Eşya İmal ve Satıcılığı Odası Başkanı Bülent Öğrü, 18 Mayıs’ta genel kurulu yapılacak olan Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Öğrü, yaklaşık 45 odanın kendisini desteklediğini, diğer odaların da artık mevcut yapıda gençleşme olması gerektiğini ifade ettiğini belirtti.

Düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını açıklayan İnşaat Mühendisi Öğrü, her ne kadar son 10 günde adaylığı kesinleşmiş olsa da adaylık çalışmalarının 3-4 yıldır sürdüğünü belirtti. Öğrü, uzun bir süredir başkanlık yapan Kazım Barışık’ın yaşı itibariyle Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini yönetemeyeceğini ve artık yönetici konumunda bir heyecanının kalmadığını ifade etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde uzun bir süredir proje üretemediğini, üretilse bile Kazım Barışık’ın bu projelere cevap veremediğini söyleyen Öğrü, “Bunu odalarla hep birlikte gördük. Bu anlamda diğer odaların düşüncelerine tercüman olmak için, esnaflarımıza fayda sağlamak için Esnaf Odaları Birliği Başkanlığına aday olduk. Biz esnaf dayanışması adı altına bu yola çıktık. Kimin başkan olacağı konusunda hiçbir arkadaşımızın tereddüdü olmadı. Çünkü önemli olan bu birliğin demokratik bir şekilde yönetilmesi. Odalar arasındaki ötekileştirmenin ortadan kaldırılması. Odalar içinde kardeş oda, kalleş oda gibi bir tablonun çıkması ve bu tablonun yıkılması için aday olduk” dedi.

“YAKLAŞIK 45 ODADAN DESTEK ALDIK”
Bülent Öğrü, genel kurulda 84 odadan 619 kişinin oy kullanacağını hatırlatarak, “Biz bu güne kadar yaptığımız çalışmalarda yaklaşık 45 oda açık bir şekilde bizleri destekleyeceklerini söylediler. Diğer odalarımızdan da hala düşünenler olduğunu, artık bu yapının gençleşmesi gerektiğini ifade ettiler. Bu anlamda da benim de yüksek tahsil görmüş olmam, hem de bu esnaf teşkilatının içinde iki dönemdir olmam, çocukluğumdan bu yana da esnaf olarak hizmet etmemin bu camiaya daha çok fayda getireceğini düşündü arkadaşlarımız. Bir mutabakat sonucu aday oldum. Nasip olursa 18 Mayıs’ta yapılacak genel kurulla listelerimizle beraber adaylığımızı denklere edeceğiz ve yaptığımız çalışmaların meyvesini alacağız. 18 Mayıs’ta bize görev verilirse Esnaf Odaları Birliği’ne biraz daha heyecan getireceğiz” ifadelerini kullandı.